Karel Gott a kapela No Name vydajú spoločný duet

2184

Najpopulárnejší český spevák Karel Gott a slovenský kapela No Name vydajú spoločný duet s názvom Kto Dokáže. Vyjde ako singel 14. júla a doprevadí ho aj rovnomenný videoklip. ČTK o tom informoval zástupca spoločnosti Live Nation Petr Novák.

Skladba pôvodne vznikla pri príležitosti osláv 90. výročia rádiového vysielania na slovensku. Zložil ju líder kapely No Name Igor Timko a prvýkrát bola predstavená v roku 2016. „Maestro po jej počúvaní povedal:“ Chcem v tom spievať! „. A keď Karel Gott povie „chcem v tom spievať“, je jasné, že sa ide do štúdia,“ uviedol Timko.

Gott vraj kapelu No Name už v roku 2014 priateľsky pokarhal, že mu ešte, na rozdiel od iných kolegov z brandže, nenapísali skladbu a že by rád vo svojom bohatom repertoári nejakú mal. Preto mu neskôr predstavili pieseň Kto Dokáže. „Hovoril som si, toto nesmieš prepásť a nechať si ujsť spoluprácu s No Name. Kedy inokedy sa ti podobná príležitosť ešte naskytne …,“ uviedol Gott.
Hudobná zložka skladby bola nahraná v Bratislave Symfonickým orchestrom Slovenského rozhlasu, spev bol natočený v Prahe a výsledný mix vznikol v Košiciach.

„Hlavná myšlienka piesne má jasné posolstvo. Človek zvláda silu vetra, silu morí len si tým, že tvorí! A vzdáva tak úctu každému kreatívnemu človeku, „ dodal Timko.

Košickí No Name sú dlhodobo najobľúbenejšia slovenská skupina v Česku. Svedčí o tom jej deväťnásobný úspech v ankete Český slávik v kategórii Slávik bez hraníc. Prvý album nazvaný podľa mena kapely vydali v roku 1998.