Herečka Emma Watson je známou bojovníčkou za práva žien. Teraz sa na ňu v internetových diskusiách zniesla vlna kritiky. Je vraj pokrytcom, pretože obhajuje feminizmus, ale pre magazín Vanity Fair nafotila snímky, na ktorých poodhalila prsia.

Herečku prekvapili výhrady, že zradila svoje feministické zásady. Umelecké fotky pre spoločenský magazín podľa nej nie sú žiadnym prehreškom. Skôr to podľa nej ukazuje, ako ľudia zle chápu pojem feminizmus.

„Feminizmus nie je palica, s ktorou budeme biť iné ženy. Je to o slobode, oslobodenie, rovnosti. Naozaj neviem, čo s tým majú spoločné moje prsia,“ povedala Watsonová pre televíziu BBC.

Na kritizovanom snímke uznávaného fotografa Tima Walkera herečka odhaľuje dekolt, bradavky ale zakrýva pletená aplikácia.
    „Počas fotenia sme robili veľa bláznivých vecí, ale bolo to ohromne umelecké, kreatívne som sa na tom podieľala. S Timom sme si rozumeli a bola som nadšená z toho, ako zaujímavé a krásne fotografie nakoniec vznikli,“ vyhlásila.

Emma, ktorá je veľvyslankyňou dobrej vôle pri OSN a obhajuje ženské práva a rodovú rovnosť vo svete, sa kritiky dočkala aj vlani. Bolo to kvôli reklame z roku 2013, kedy bola tvárou kozmetiky na zosvetlenie pleti. Ľuďom vadí, že sa herečka za peniaze prepožičala k reklame na produkty, ktoré u niektorých žien vyvolávajú pocit menejcennosti. Navyše podporujú stereotypy, že tmavá pleť je niečo zlé. Jej reči o prirodzenosti, feminizmu a rovnosti podľa niektorých platia najskôr iba pre biele ženy. White power! 😀