Veľa študentov sa obzerá po dobre platenej letnej brigáde. Jednu takú ponúka pivovarská spoločnosť, ktorá brigádnikovi zaplatí tisíce dolárov za to, že bude celé leto cestovať po svete, piť pivo a svoje zážitky zdieľať na sociálnych sieťach. Áno, čítate správne.

Brigádu snov ponúka floridský pivovarský reťazec World of Beer. Ten hľadá troch „Drink It“ stážistov, ktorí budú mať za úlohu navštevovať pivovary v celej krajine a v zahraničí, ochutnávať všetky druhy piva, zúčastňovať sa pivných podujatí a festivalov a zážitky z opileckých dobrodružstiev zdieľať na sociálnych sieťach. Presne tak znie oficiálny popis práce.

Za túto štvormesačné stáž vám pivovarská spoločnosť zaplatí 12 tisíc dolárov (cca 10 tisíc eur), pričom vám uhradí aj všetky náklady na cestovné. Dokonca nebudete platiť ani za pivo, pretože všetko pôjde na účet zamestnávateľa.

Ak chcete skúsiť svoje šťastie, môžete na webových stránkach World of Beer do 26. marca podať prihlášku. Spoločnosť nepožaduje žiadne dokumenty, pretože jej postačí odpovedať na niekoľko otázok. Ešte budete musieť natočiť minútové video, v ktorom musíte vyjadriť svoju vášeň pre pivo. Videom budete musieť presvedčiť komisiu, aby si vybrala práve vás, a tak nenechávajte kreativitu na uzde.