Ben Ryan sa snaží získať 150 tisíc libier pre výrobu revolučného prístroja, ktorý by mohol pomôcť ostatným deťom s amputovanými končatinami. Lekári jeho synovi amputovali ruku kvôli krvnej zrazenine, keď mu bolo iba desať dní. Ben sa rozhodol svojmu dieťaťu skvalitniť život, a tak navrhol bionicku náhradu a vyrobil ju pomocou 3D tlačiarne.

Keď mal chlapec jeden rok, lekári si nevedeli rady, ako mu pomôcť, pretože protézy sa používajú u detí až od troch rokov. Avšak otec chcel svojmu synovi skvalitniť život, a preto začal pracovať na alternatíve vhodnej aj pre tak malé ratolesti.
    „Prišiel som na to, že deti mladšie ako dva roky nemajú možnosť mať funkčnú protézu. Odmietajú ju,“ povedal bývalý psychológ. „Hovoril som si, že by som to mohol zmeniť.“

V období, kedy mal jeho syn päť týždňov, začal Ben premýšľať o tom, čo by mohol urobiť, aby sa jeho syn mohol hrať bez akéhokoľvek zdravotného obmedzenia. Spočiatku používal kusy špongie omotané obväzom, vďaka čomu sa mohol chlapec aspoň podopierať. Ale čoskoro sa mu vnukol iný nápad.
Akonáhle Ben začal realizovať svoj nápad, jeho manželka si myslela, že sa zbláznil. Dokonca o neho mala strach, pretože sa zamkol a nevidela ho aj niekoľko dní. Výsledok stojí za to. Syn tak môže vďaka bionickej ruke, ktorá bola vyrobená pomocou 3D tlačiarne, ovládať základné funkcie, napríklad uchopiť predmet.