Príbeh vraha, ktorý si chcel upáliť manželku s deťmi

898
Vyučený zámočník chlastal oveľa viac, než jeho telo mohlo zvládnuť. Jeho manželka Juliana mu musela byť vždy po vôli ako otrokyňa. Ak zbadal náznak odporu, zmlátil ju do bezvedomia. Lenže Rudolf v opitosti vybíjal svoju agresivitu aj na svojich troch deťoch. Juliana sa bezmocne pokúšala odviesť mužovu pozornosť z detí na seba a zúfalo nastavovala svoje telo, len aby neubližoval deťom. Ale jedného dňa s konečnou platnosťou pochopila, že Rudolfa nezmení a že takto ďalej nevládze žiť. Po dvanástich rokoch šialeného manželstva sa rozhodla podať o rozvod. Rudolf sa odsťahoval ku kolegovi. O niekoľko týždňov sa mal dostaviť na prvé pojednávanie. V tej chvíli si uvedomil, že to Juliana myslí vážne. S plačom jej telefonoval a prosil o odpustenie. Sľuboval nápravu a hory-doly k tomu. Juliana však trvala na svojom. Vedela, že sa Rudolf nezmení a ešte stále si liečila rany na tele a duši po manželových výbuchoch.
Rudolf riešil svoj žiaľ po svojom – opil sa. V noci sa vytratil z ubikácie a potichučky sa vkradol do svojho bývalého domova. Lenže tentokrát neprišiel nikoho biť ani znásilňovať. V ruke niesol kanister plný benzínu. Všetci pokojne spali. Pomstychtivý muž vylial benzín na dlážku a pohovku, zapálil a bez toho, aby sa ktokoľvek zobudil, zmizol.
Julianu a deti o niekoľko minút zobudilo čudné praskanie. Z predsiene a izby sa valil dym a za ním rýchlosťou blesku pekelný oheň. Jedenásťročný Christian duchaprítomne chmatol do náruče polročnú sestričku a spolu so šesťročným bratom Robertom utekal cez oheň von z bytu. Mama Juliana ešte chcela zobrať akúsi deku pre malú, vo dverách izby sa ale nešťastne pošmykla. Kým sa stihla pozbierať zo zeme, dobehli ju smrtiace plamene…
Požiarnikom sa akoby zázrakom podarilo uhasiť oheň ešte skôr, kým sa rozhorel celý dom. Byt Ludvigovcov vyhorel do tla – aj s Julianou. O pol hodiny po uhasení požiaru našli aj Rudolfa Ludviga. Sedel v neďalekom bare a pil do bezvedomia. Bľabotajúc sa priznal, že on zapálil byt aj s celou rodinou za to, že sa s ním neposlušná žena chcela rozviesť.
R. LUDVIG 110 1999