Už sa dostala na úroveň hviezd typu Messiho či Neymara, ktorí lietajú súkromnými tryskáčmi snáď aj pre rožky. Hrdinka olympiády v Kórei Ester Ledecká (22) cestovala na finále lyžiarskeho svetového poháru do Švédska privátnym lietadlom.

Bol to trochu logistický rébus. V sobotu popoludní si Ledecká vo švajčiarskom Scuole došla na snowboarde pre veľký krištáľový glóbus a už zajtra ju v Aare čaká finále Svetového pohára v zjazde. To je sakramentsky málo času na presun o 1850 kilometrov, nieto ešte na prevekslovanie z dosky na lyže.

„Preto sme s Ester a s trénerom Tomášom Bankom riešili, ako ju tam dostať, aby si už v nedeľu mohla zajazdiť na lyžiach,“ priznáva manažér Ledeckej Viktor Valta. A tak len čo prevzala víťaznú trofej, už frčali autom do Innsbrucku, kde na zlatú Ester a jej tím čakalo súkromné ​​aero. To ju ako v bavlnke prenieslo do Östersunde, kde kvôli nej otvorili letisko, a pol hodiny po polnoci už ležala v posteli.

Taká zábava samozrejme niečo stojí – podľa VALTY 13 až 16 tisíc Eur. Avšak cenu sa podarilo vďaka určitým výmenným obchodom aj za pomoci jedného petrochemického giganta znížiť. „Keď sa odpočítajú ceny za klasické letenky, ktoré by boli pre celý tím, a nadváha za všetok materiál, tak to nie je až tak veľký rozdiel,“ dodáva manažér.

Hlavne ale Ester získala priestor, aby prvý závod na lyžiach po senzačnom olympijskom zlate v super-G skončil čo najlepšie – aj keď jej včera počasie odvialo oficiálny tréning. „Chcem si preteky užiť a zároveň sa budem snažiť vyhrať. Ako vždy,“ sľubuje.

Ester ubytovali v Turecku ako princeznú. Dostala 13. poschodie pre prezidentov!

Zlatá olympijská medaila je guľatá. Ale keď máte dve z dvoch rôznych športov ako Ester Ledecká (22), premení sa v mocné kľúče, ktoré otvárajú nejedny zaujímavé dvere. Napríklad od prezidentského apartmánu!

Najluxusnejšiu izbičku v hoteli v tureckom Kayseri patrila minulý víkend pri pretekoch svetového pohára českej snowboardistke a lyžiarke Ester Ledeckej.

„V Turecku sa ku mne vždy chovajú tak, ako keby som bola princezná,“ pochválila sa na Instagrame víťazka ďalšieho malého krištáľového glóbusu pre najlepšiu pretekárku na doske v obrovskom slalome.

„Prezidentský apartmán, výhľad na Kayseri, plný bar, kvetinový koše,“ vymenovávala, ako o ňu bolo postarané. „Patrí mi celé 13. poschodie. Ďakujem. Vážim si to. „

Len pre poriadok – ustlať si na jednu noc v tomto bejváku, ktorý má rozmery veľkého bytu (175 m2) a vedľa spálne sa v ňom nachádza aj kuchyňa a obývačka, vyjde našinca na 500 Eur.