Toto video obletelo svet, a predovšetkým vo Veľkej Británii vyvolalo obrovský šok a rozruch. Na záberoch sa v ňom totiž objavujú dvaja agresívni muži, ktorí priamo na ulici medzi ľuďmi bojujú na život a na smrť s veľkými ostrými mačetami. Obaja po incidente skončili v starostlivosti lekárov, polícia hľadá svedkov udalosti a v oblasti zvýšila hliadky.

K vzájomnému útoku, ktorý bol svedkami zaznamenaný na video, došlo v nedeľu okolo 15:15 v obytnej zóne v meste Morecambe v Lancashire. Vo videu sú vidieť dvaja muži, jeden je bez trička, druhý má na sebe sivú mikinu. Obaja pri vzájomnom útoku utrpeli zranenia, ich zábery sa neskôr objavili na internete.

Jeden z mužov dá druhému mužovi sériu úderov, skôr ako sa k nemu pripojí ďalší

Polícia uviedla, že v súvislosti s útokom zadržala dvoch mužov vo veku 31 a 26 rokov. „Vieme, že v oblasti bolo v čase spáchania trestného činu viac ľudí a odporučil by som svedkom, aby nás kontaktovali. Uvedomujeme si, že to v Morecambe spôsobilo znepokojenie, ale incidenty tohto druhu sú zriedkavé a chceme všetkých upokojiť. V oblasti sme navýšili počet hliadok,“ uviedol seržant James Pinder z policajného oddelenia Lancashire.

Štyria odvážny svalovci na jedného! Dobili Adama takmer na smrť a brutálny útok si pritom filmovali!

V oblasti pritom v rovnaký deň nešlo o jediný podobný incident. O pol dvanástej dopoludnia bola polícia volaná do Corporation Parku v Blackburne, ktorý leží len 57 kilometrov od Morecambe. Došlo tu k súboju dvoch mužov, ktorý zahŕňal aj zbrane. Jeden z útočníkov utrpel zranenia hlavy, druhý bodné rany na pažiach, hrudi a chrbte. Oboch mužov previezla záchranná služba do nemocnice.

Medzinárodná krvavá bitka, Slovák, Litovčan a Čech sa pobili na nože v ubytovni

Podľa správ britského serveru Metro.co.uk polícia zatiaľ nevie, prečo k obom agresívnym útokom došlo a či spolu súvisia. V oboch miestach boli posilnené policajné hliadky. Ľudia v oblasti sú z udalostí v šoku.

Osadníci vo Važci napadli muža. Polícia obvinila desať osôb