Izrael: Spencer Tunick dostal na snímku vyše 1000 naháčov v Mŕtvom mori

637

Vyše 1000 Izraelčanov pózovalo v sobotu nahých v Mŕtvom mori pre snímky slávneho amerického fotografa Spencera Tunicka. Účastníci mali 20 až 77 rokov a prevažne boli muži, informoval denník Jerusalem Post.

Projekt Naked Sea (Nahé more) sa stretol s odporom ortodoxných Židov, ktorí ho nazvali Sodomou a Gomorou. Fotograf ním chcel upozorniť na rapídne vysychanie najnižšie položeného mora sveta, ktoré sa nachádza 400 metrov pod hladinou Stredozemného mora a má veľmi vysoký obsahom solí.

Podobné fotografie obrovských skupín naháčov už Tunick urobil na vyše 75 pozoruhodných miestach vo svete. Zrejme najväčšiu skupinu 18.000 naháčov zhromaždil v hlavnom meste Mexika.

Na príprave izraelskej akcie pracoval podľa Jeruzalem Post štyri roky. Výber lokality súvisí s celosvetovou kampaňou za sedem nových divov prírody.

Nahá modelka zneuctila Múr nárekov. Židia kvôli tomu zúria

V Mŕtvom mori urobil aj snímku výlučne s mužmi a ďalšiu so 150 ženami zakrytými 500 kg bahna, ktoré mu darovala kozmetická spoločnosť. Fotografovať na severnom okraji Mŕtveho mora začal po východe slnka a skončil o 8. hodine, kedy mu vypršalo povolenie úradov, dodáva Jerusalem Post.