Abner „Longie“ Zwillman bol americký židovský gangster známy ako „Al Capone z New Jersey“. Bol zakladateľom tzv. „Big Seven Ruling Commission“, organizácie, ktorá združovala sedem židovských a talianskych zločineckých gangov. Bol členom „National Crime Syndicate“, multietnickej zločineckej organizácie založenej v máji 1929 v Atlantic City, ktorej členmi boli Lucky Luciano, Al Capone, Meyer Lansky, Johnny „The Fox“ Torrio, Frank Costello, Joe Adonis, Benjamin „Bugsy“ Siegel, Dutch Schultz, Abner „Longy“ Zwillman, Louis „Lepke“ Buchalter, Vince Mangano, Frank Erickson, Frank Scalice a Albert „Mad Hatter“ Anastasia. Jeho meno je tiež spájané s vražednou spoločnosťou s.r.o, Murder Incorporated, ktorá vraždila na objednávku.
Zwillman sa narodil 27. júla 1904 v Newarku v New Jersey. Po otcovej smrti v roku 1918 bol nútený opustiť školu, aby podporoval rodinu. Najprv začal pracovať na Prince Street Cafe ako zamestnanec na radnici v treťom okrese štátu Newark. Keďže rodina potrebovala viac peňazí, bol nakoniec nútený prácu opustiť, a neskôr zarábal predajom ovocia a zeleniny vo svojom okolí, k čomu si prenajal koňa a voz.

Začal pašovať whisky

Po čase premiestnil svoju činnosť do elitnejšej štvrte Clinton Hill , kde sa začal predávať žreby miestnym gazdinkám. Neskôr sústredil predaj žrebov prostredníctvom miestnych obchodníkov a často použil aj násilie pri vymáhaní peňazí. S nástupom prohibície (28.9.1919 – 1933). Zwillman začal pašovať whisky do New Jersey cez Kanadu , pomocou niekoľkých vyradených vojenských áut z prvej svetovej vojny. Tieto príjmy výrazne rozšírili jeho aktivity v organizovaní ilegálneho hazardu, prostitúcie a vydieračstva, rovnako ako v legálnom podnikaní, vrátane vzniku niekoľkých významných nočných klubov a reštaurácií.
V 20-tich rokoch mal Zwillman predpokladaný príjem 2.000.000 dolárov ročne. Urobil aj zmluvu s Columbia Pictures, a poskytol úver na dva filmy v ktorých hrala herečka Jean Harlow. Herečke kúpil aj náramok s drahokamov a červený Cadillac.
Neskôr sa oženil s Mary Mendels, jedinou dcérou Eugena Mendelsa, zakladateľa americkej burzy (American Stock Exchange). Po smrti gangstra Dutch Schultza v roku 1935, prevzal Zwillman nezákonné obchodné činnosti Schultza. Tlač ho začala volať „Al Capone z New Jersey.“ Avšak Zwillman sa často snažil vylepšiť svoj image, napr. ponúkol odmenu za nájdenie uneseného syna Charlesa Lindberhga v roku 1932, prispieval charitám, vrátane 250.000 dolárov na projekt likvidácie slumov v Newarku. V 40-tich rokoch viedol so svojim dlhoročným spolupracovníkom Willie Moretti , niekoľko úspešných nočných podnikov.
V priebehu roka 1959 bol predvolaný pred McClellanov senátny výboru pre organizovaný zločin, a mal vypovedať pred komisiou. Avšak krátko predtým, ako mal byť vypočutý bol 27. februára 1959 nájdený obesený vo svojom byte vo West Orange, New Jersey. Hoci Zwillmanova smrť bola uznaná za samovraždu, polícia našla modriny na jeho zápästí, čo podporuje teóriu, že Zwillman bol zviazaný pred obesením. Vyskytli sa aj špekulácie že ho dal zabiť Vito Genovese pre neplatenie mafiánom, alebo že Meyer Lansky dal pokyn na jeho odstránenie aby sa nestal po vyšetrení senátnym výborom, vládnym informátorom.
Aj Willie Moretti bol zavraždený po vypočutí (vraj veľa rozprával). Teóriu že bol obesený tiež podporil deportovaný gangster Charles „Lucky“ Luciano. Ten to povedal novinárovi Martinovi Goschovi v Taliansku, že jeho samovražda je nezmysel.
Š. Rencz