Izrael: Vojačka utajila tehotenstvo a porodila priamo v operačnom centre

1774

Izraelskí vojaci, ktorí slúžia vo vojenských operačných centrách, su zvyknutí na utajovanie informácií, ich kolegyňa vojačka však dala tomuto slovu nový význam. Podarilo sa jej utajiť pred nimi svoje tehotenstvo až do neočakávaného pôrodu priamo v operačnom centre.

Ako v nedeľu napísali noviny Jisrael hajom, vojakov a dôstojníkov v operačnom centre Severného velenia v meste Safed zaskočilo, keď sa v sobotu ich 20-ročná kolegyňa počas služby ponosovala na silnú bolesť žalúdka. A potom pred nimi porodila skôr, ako dorazila sanitka.
Vojačke sa počas ťarchavosti podarilo reagovať na poznámky, že priberá, bez toho, aby vyvolala pochybnosti o svojom stave. Utajila ho aj pred svojimi rodičmi.
Jeden zo zdrojov citovaných denníkom povedal, že porodila predčasne a „jej brucho ešte nebolo príliš veľké“. Podľa vyjadrenia zdravotníkov sa matke i dieťatku darí v nemocnici dobre.
Izraelská armáda pre tlačovú agentúru DPA uviedla, že nevydatú vojačku, ktorá až po nástupe na povinnú vojenskú službu zistí, že je tehotná, a chce dieťa donosiť, prepustia z armády.
Ak sa však rozhodne pre prerušenie ťarchavosti, dostane pomoc od sociálnych pracovníkov a „príslušných odborníkov“ a po samotnom prerušení sa môže rozhodnúť, či bude pokračovať vo vojenskej službe.