Prípad zmiznutia Kennyho Veache: zahynul v podivné jaskyni v Nevade

791

Stratených alebo zmiznutých ľudí je veľa, ale prípad Kennyho Veache je bizarný a tajomný. Kľúčom môže byť nemenej podivná jaskyňa kdesi v Nevadskej púšti.

Kenny Veach zmizol 10. novembra roku 2014. Vtedy povedal svojej rodine, že ide na dvojdňový výlet do Sheep Mountains. Z výletu sa ale domov nikdy nevrátil. Rodina vedela, kam presne sa vydal. O mesiac skôr sa totiž zmienil, že objavil veľmi podivnú jaskyni v Nevadskej púšti a chcel by ju ešte raz preskúmať. V jaskyni údajne cítil nejaký druh nadprirodzenej energie a celkovo sa mu zdala veľmi podivná.

Svoje zážitky oznámil tiež na kanáli YouTube. „Chodím diaľkové pochody. Raz som pri mojom výlete blízkosti Ellisovej leteckej základne našiel veľmi podivnú jaskyňu. Vchod do nej mal takmer dokonalý tvar písmena M. Vždy som vliezol do každej jaskyne, ktorú som objavil. Keď som ale chcel vstúpiť do tejto, celé moje telo začalo vibrovať. Čím bližšie som bol vchodu, tým silnejšie boli vibrácie. Dosť ma to vydesilo a radšej som odtiaľ rýchlo vypadol. Bola to jedna z najdivnejších vecí, čo sa mi kedy stali,“ napisal na YouTube Veach. Zverejnil zároveň video z oblasti, kde jaskyni našiel. Nedá sa však podľa nej identifikovať, kde presne sa nachádza.

Isté je, že sa Veach k jaskyni vypravil znovu a už ho nikto nikdy nevidel. Keď sa nevrátil, bola vytvorená skupina dobrovoľníkov, ktorá po ňom v rozľahlej oblasti začala pátrať. Podarilo sa jej po týždni nájsť Veachov mobilný telefón pred vchodom do opustenej banské šachty. Okrem telefónu ale nič na mieste nebolo, žiadne stopy po jeho prítomnosti, odev, čokoľvek. Telo ani nič iné nebolo nikdy nájdené nielen v banskej šachte, ale ani v jej okolí. Pátranie bolo ukončené ako neúspešné. Veach skrátka zmizol bez stopy, ak teda nepočítame onen mobilný telefón. Existujú dokonca ľudia, ktorí sa domnievajú, že Veach nezmizol a že celý príbeh len nastražil, aby sa urobil zaujímavým. To sa ale nezdá príliš pravdepodobné a Veach je nepochybne nezvestný. Ak sa mu podarilo dôjsť do tajomnej jaskyne s vchodom v tvare písmena M, alebo zmizol niekde po ceste v púšti, sa zatiaľ nevie a možno sa to nikdy nezistí.