Kajínek nezabíjal! Súd rozhodol, že vlčiak je nevinný

951

Kajínek je nevinný! Takýto rozsudok by si najslávnejší omilostený väzeň Jiří Kajínek (59) iste rád poslúchol. Nepatrí však jemu, ale vlčiakovi, ktorý bol podozrivý z usmrtenia pani Evy (†38) v Otradov na Chrudimsku v Čechách. Súd totiž dospel k názoru, že je nedokázateľné, že ženu zabil práve pes Kajínek.

Kriminalisti vyšetrovali psí útok na matku štyroch detí od vlaňajšieho decembra. Rodina ju vtedy našla ráno, štyri dni pred Vianocami, na pozemku pred ich domom, ktorý od susedov nedelil žiaden plot. Ležala tu potrhaná na hornej časti tela a krku zrejme už od nočných hodín.

Verný pes Bengi zachránil pána pri požiari, sám ale v plameňoch zahynul

Nikto krátko po hroznej udalosti nepochyboval o tom, že Evu zabil pes od susedov, cez dva roky starý, čistokrvný československý vlčiak Kajínek. Ten totiž často utekal a ohrozoval ľudí. Na zvieraťu, ktoré bolo pred útokom podľa majiteľov zavreté v pivnici, z ktorej nevedno ako utieklo a potom sa vrátilo, sa totiž našla krv ženy.

Dievčatko (11) zažilo horor, znásilnil ju muž vo vlčie maske

 Kajínka  utratili 

Pes bol preto utratený. Podobne ako u páchateľov zo sveta ľudí musela polícia zbierať materiály k jednoznačnému preukázanie viny aj v prípade psieho útočníka. K tomu mali slúžiť biologické stopy z miesta činu krytej s genetickým materiálom vlčiaka Kajínka.

„Avšak psa, ktorý poškodenú napadol a usmrtil, nebolo možné jednoznačne identifikovať,“ informovala o závere skúmanie odborníkov z genetiky policajná hovorkyňa Markéta Janovská.

Archeológovia: Starí Mexičania chovali krížencov vlka a psa

 Zabíjal iný  pes? 

„Keďže sa nepodarilo ustanoviť psa, sa nezistil ani páchateľ trestného činu usmrtenia z nedbanlivosti zodpovedný za zviera, a vec sme preto odložili,“ uzavrela Janovská. Nie je teda vylúčené, že matku štyroch detí mohol zabiť iný neznámy pes a Kajínek prišiel k už mŕtvemu telu, o ktoré sa zaujímal, a preto bol od krvi …