Podrezal taxikára a vyfasoval 12 rokov väzenia

Sfetovaný a opitý Filip bodol loveckým tesákom taxikára do krku

1089

Dalo by sa povedať, čo jeden centimeter nože v krku, to rok väzenia. Krajský súd v Brne v pondelok popoludní poslal na 12 rokov do väzenia Filipa S. (22). V januári tohto roku sa nechal v taxíku voziť po Znojme. Keď malo dôjsť na platenie, vzal lovecký tesák a vrazil ho taxikári (59) do krku.

  • Podobný prípad sa stal v túto nedeľu (18. 10.) v Malackách. Krátko po 3.15 h mal muž na čerpacej stanici v Bratislave osloviť taxikára, aby ho odviezol do Malaciek. Keď malo dôjsť k plateniu 20ročný Boris sediaci za taxikárom na zadnom sedadle, nožom ho podrezal na prednej časti krku. Autom taxislužby následne ušiel z miesta činu. Borisovi hrozí odňatie slobody na štyri až desať rokov. Vyšetrovateľ navrhol pre páchateľa väzobné stíhanie. 

Filip S. si dal 28. januára najskôr niekoľko pív. Zapil ich panáky a potom si ešte šľahol pervitín. Potom si zavolal taxík. Nemal ale na zaplatenie. Taxikára vzal k sebe domov s tým, že tam má peniaze. Tam sa ale na platenie príliš nemal.

Opitý Slovák zabil v Česku taxikára. Taxikár zákazníkovi vraj predražil cenu za jazdu a napadol ho teleskopickým obuškom, čo ho stálo život

„Taxikárov ohrozoval nožom, ukazoval mu záhradu a studňu s tým, že by sa tam dala dobre ukryť mŕtvola. Potom vzal lovecký nôž s čepeľou dlhou 16 centimetrov a taxikára zozadu bodol do krku. Rana bola hlboká 12 centimetrov a široká päť centimetrov. Len zázrakom nezasiahol tepnu,“ upozornil štátny zástupca.

Taxikár v Bangkoku vrátil zabudnutý kufor s vyše ôsmimi kilogramami zlata

 Môže za to alkohol a  drogy 

Obžalovaný po celú dobu líčenia tvrdil, že si na situáciu nepamätá. „Mal som v sebe alkohol a pervitín, nepamätám si to. Je mi to ľúto a veľmi ma to mrzí,“ uviedol pred súdom. Kým prokurátor žiadal trest v spodnej sadzbe trestného činu vražda s rozmyslom (12 až 20 rokov – pozn. Red.), Obhajca žiadal podmienečný trest a predkvalifikačného na pokus o ťažké ublíženie na zdraví.

Taxikár s koronavírusom jazdil v Prahe, nikto nevie, kde sa nakazil a koho nakazil

Súd na čele s Michaelom Vrtkem prekvalifikáciu odmietol. „Na počínanie obžalovaného je potreba pozerať, ako na čin s rozmyslom, nie ako na afektovane jednanie. Vzali sme do úvahy jeho nízky vek, doterajší bezúhonnosť i ľútosť. Na druhej strane je potrebné povedať, že len vďaka zhode náhod nedošlo k fatálnemu následku,“ vysvetlil rozsudok Vrtek.

Trest si má Filip S. odpykať vo väznici so zvýšenou ostrahou. Rozsudok nie je zatiaľ právoplatný.