Opitý Slovák zabil v Česku taxikára. Taxikár zákazníkovi vraj predražil cenu za jazdu a napadol ho teleskopickým obuškom, čo ho stálo život

909

K súdu mieri smrť taxikára, ktorého vlani v januári našli mŕtveho obyvatelia bytového domu v Plzni. Podľa štátneho zástupcu mal muža zabiť opitý klient, ktorý sa s taxikárom dostal do konfliktu.

Obvineným má byť Mário K. (34), ktorého polícia deň po smrti taxikára našla spiaceho a celého od krvi neďaleko miesta, kde ráno obyvatelia domu našli mŕtveho taxikára († 69). Krvavé stopy od mŕtvoly viedli podľa denníka Právo práve k dverám, kde obvinený spal. Na mieste potom dotyčný kriminalistom nadýchal dve promile alkoholu.

Muž sa podľa informácií od štátneho zástupcu nechal taxikárom naložiť v centre Plzne a následne bol odvezený do svojho bytu. Tam malo dôjsť ku konfliktu, ktorý vyústil až v potýčku. Celú situáciu bude budúci mesiac prejednávať krajský súd v Plzni, ktorý rozhodne o vine či nevine Mária K., pôvodom zo Slovenska. Mužovi hrozí za zločin ťažkého ublíženia na zdraví s následkom smrti až 16 rokov odňatia slobody.

Súdne pojednávanie bude ale pravdepodobne veľmi zložité, konflikt medzi oboma mužmi a následný údajný trestný čin totiž nevidel žiadny priamy svedok. Polícia tak pri vyšetrovaní využívala len nepriamych dôkazov. Medzi ne patrí aj kamerový záznam z centra západočeskej metropoly, kde je zrejmé, že do taxi nastupuje práve Mário K. Čo ale naozaj stálo za potýčkou oboch mužov a ako mal Slovák taxikára usmrtiť, sa polícia len domnieva.

Podľa súdnych znalcov mal šesťdesiatdeväťročný muž poranenia spôsobené prudkým kopom do oblasti brucha alebo silným úderom. Ďalej mal zlomený nos a modriny po celom tele. Príčinou smrti bolo určené krvácanie do brucha.

Taxivrah, ktorý má na svedomí tri ľudské životy chce ísť na slobodu.

Zranenie utrpel aj obžalovaný, na jeho tele boli stopy po úderoch teleskopickým obuškom, ktorý patril taxikárovi a tiež bol nájdený na mieste činu. Polícia predpokladá, že ale zo strany Mária K. nešlo o nutnú obranu a opiera sa o SMS správy zabezpečené z telefónu obvineného kamarátovi, z ktorých má byť zrejmé, že chcel s mužom za volantom rozpútať konflikt. Údajne preto, že ho chcel vraj okradnúť.

Vraha dvoch taxikárov v utorok už popravili, dostal novú zmes v injekcii!

Chyba tiež mohla byť čiastočne na strane usmrteného taxikára. Ten vraj nemal v Plzni príliš dobrú povesť, často vraj ľuďom dával vyššiu cenu, než bolo obvyklé a následne im vyhrážal, keď odmietali zaplatiť.

„Bol známy tým, že predražoval jazdy. Hovorilo sa o ňom, že si účtuje dvojnásobok bežnej ceny. Keď vraj klienti nechceli zaplatiť, tak im mal vyhrážať, že ich zmláti. Mal trochu prudšie povahu,“ povedal Právu jeho kolega Jan P.

Newyorskí taxikári nafotili takýto vtipný charitatívny kalendár