Podľa súdu má na svedomí tri ľudské životy. Recidivista David Virgulák bol za vraždy taxikárov právoplatne odsúdený na doživotný trest. Svoj osud sa teraz snaží zvrátiť dovolaním na Najvyšší súd.

„Môžem potvrdiť, že odsúdený pán David Virgulák podal dovolanie k nášmu súdu proti rozsudku Krajského súdu v Prahe,“ uviedla serveru iRozhlas.cz hovorkyňa súdu Markéta Puci.

Vrah troch taxikárov, David Virgulák dostal doživotný trest vo väznici s najprísnejším režimom.

Virgulák chytili až rok a pol po činoch. Usvedčili ho najmä pachové stopy, ktoré sa našli vo všetkých troch vozidlách, a tiež skutočnosť, že mal pri sebe peňaženku najstaršej obete Milana P. priťažilo mu tiež odpočúvanie, ktoré polícia nasadila na neho i jeho mladšieho brata. Ten sa v kriminále chvastal, že taxikára zabíjal spolu s Virgulákom. Podľa obžaloby poznal detaily, ktoré mohol vedieť iba vrah.

Odsúdený svoju vinu od začiatku popieral. Tvrdil, že vo vozidlách vôbec nebol a taxíkmi nikdy nejazdil, preto sa v nich podľa neho jeho pachové stopy nájsť nemohli. „Ja to poviem na rovinu: ja by som tie psy najradšej zastrelil, pretože kecajú,“ vykrikoval na odvolacom súde. Peňaženku jednej z obetí vraj iba našiel.