Pes Major sa nafetoval crackom a roztrhal svojho pána pred televíznym štábom BBC

2506

Jeho vlastný pes ho napadol tak brutálne, že ho zabil. Narkoman Mario Perivoitos († 41) sa zúčastnil natáčania dokumentu televízie BBC o drogovo závislých. Jeho stafordšírsky bulteriér Major ale zožral crack a nafetený ho v londýnskom byte roztrhal pred zrakmi vydeseného štábu.

Silne drogovo závislý Mario dostal pri natáčaní epileptický záchvat a zvalil sa na posteľ. To rozrušilo jeho psa Majora natoľko, že ho napadol a začal mu trhať mäso z krku a tváre. Štáb sa ho snažil zachrániť a okamžite zavolal na miesto zdravotníkov.

Tí sa mu snažili pomôcť, ale ich snaha bola márna. Mario zomrel. Roztrhané rany boli príliš vážne. Podľa veterinára Nicholasa Carmichaela môžu za napadnutie celkom iste drogy. V krvi štvornožcu po nich žiadne stopy nenašli, ale v moči po rozbore objavili stopy cracku a morfia.

„Je veľmi pravdepodobné, že pes skonzumoval drogy, najskôr ich zožral. V tele mal osemnásobok ľudskej dávky. Je pravdepodobné, že k útoku došlo, pretože mal v sebe pes crack,“ pokračoval Carmichael. „Pes musel drogy zožrať 48 minút pred útokom, možno za kratší čas,“ uzavrel.