Kamaráti advokáta, ktorého našli s prestrelenou hlavou v lese, neveria, že sa zabil sám

1431

Pohľad, na ktorý nikdy nezabudnú. Hororový nález čakal na lesníkov za obcou Ratka v okresu Lučenec. Telo známeho advokáta Stanislava P. († 34) tam ležalo bezvládne na zemi. Malo prestrelenú hlavu a vedľa neho ležala pištoľ.

„V utorok pred 15. hodinou na poľnej ceste v katastri obce Ratka bol nájdený 34-ročný Stanislav P. bez známok života. Bol prizvaný aj súdny lekár, ktorý predbežne vylúčil cudzie zavinenie a nariadil súdnu pitvu. Vedľa bola krátka strelná zbraň,“ povedala webu Pluska.sk krajská policajná hovorkyňa Mária Faltániová.

 List na rozlúčku sa  nenašiel 

Podľa informácií portálu sa na mieste tragédie ani v advokátskej kancelárii v Lučenci nenašiel žiadny list na rozlúčku. Okrem advokátskej činnosti pracoval Stanislav podľa obchodného registra v niekoľkých firmách. Presnejšie povedané ich bolo celkom veľa. Stanislav bol veľmi usilovný a zamestnaný muž.

Lesníci našli telo známeho advokáta Stanislava P. s prestrelenou hlavu

Okrem iného figuroval v správe pohľadávok a záväzkov, inkaso pohľadávok, ale aj vo firme zameranej na textilnú výrobu, odevnú výrobu, kuriérske služby, nákladnú dopravu, počítačové služby a vydavateľskú činnosť. Susedia a kamaráti sú zo správy o Stanovej smrti úplne v šoku.

 Vraj mal zdravotné  problémy 

„Bol stále optimisticky naladený a mal v živote ešte veľa plánov,“ hovorí jedna zo susediek. „Na to, že mal len 34 rokov, sa dosť rýchlo vyšvihol. Mal Audi Q7, jazdil hojne na dovolenky do zahraničia a často usporadúval rôzne párty. Ktovie, či nemal aj nejaké problémy. Ja som počul, že mal nejaké zdravotné ťažkosti,“ prezradil Milan z Lučenca, ktorý Stanislava poznal.

BRATISLAVA: Na Slovensku je už 4992 advokátov

„Stano bol úžasný človek, pomáhal ľuďom ako právnik a mnohokrát si za to nevzal ani peniaze. Bol druhýkrát ženatý, má malého syna, s ktorým trávil všetok voľný čas, ale správal sa ako otec aj k synovi z prvého manželstva. Je to obrovská tragédia a nechce sa mi uveriť, že sa zastrelil sám,“ nechala sa počuť právnikova kamarátka.

 Nezdalo sa, že by sa chcel  zabiť 

Vraj sa Stanom ešte dve hodiny pred smutnou udalosťou hovorila po telefóne a vôbec sa jej nezdalo, že by si chcel siahnuť na život. Rodina je z tragédie zdrvená. Spoločne bývali v Malej Vsi v Lučenci v renovovanom dome. Známi a príbuzní teraz čakajú, ako dopadnú výsledky súdnej pitvy a či sa potvrdí verzia, že v smrti Standu nemá prsty nikto ďalší …

POLÍCIA: Advokáta aj svedka obvinili z krivej výpovede