Každý deň myslím na svoju smrť a plánujem pohreb, hovorí Ian McKellen

1108

Ian McKellen (78) priznáva, že ho myšlienky na vlastnú smrť prepadajú veľmi často. Herec, ktorý sa preslávil rolou Gandalfa v trilógii Pán prsteňov, už plánuje aj svoj vlastný pohreb. Chcel by, aby to bola slávnostná udalosť v divadle.

Herec o svojich myšlienkach prehovoril v dokumente McKellen: Playing the Part. Jeden z najpríjemnejších večerov vraj v poslednej dobe strávil tak, že plánoval svoju poslednu rozlúčku. Malo by podľa neho byť oslavné a v divadle. „Voľný vstup a veľa krásnych ľudí,“ opísal svoje predstavy.

Dodal, že keď plánovanie dokončil, povedal si, že na takýto pohreb by išiel veľmi rád. „Len dúfam, že si predtým aspoň skúsim šaty,“ pridal ďalší bonmot.

Ian McKellen je podľa svojich slov rád, že sa zmieril so svojou smrteľnosťou. V práci však poľavovať nemieni. „Keď vidím ostatné, ako sú schátraní a nemôžu už vôbec pracovať, tak si hovorím, že sa to napríklad raz stane aj mne. Ale do tej doby si nenechám vziať potešenie zo skúšania nových a nových rolí,“ povedal.

V roku 2012 herec priznal, že už niekoľko rokov bojuje s rakovinou prostaty. Chodí pravidelne na kontroly a hovorí, že „má chorobu pod kontrolou“. Keď mu ju lekári diagnostikovali, myslel hneď na najhoršie. Obavy sa čoskoro rozplynuli. „Je to pre človeka veľké sústo, keď počujete takéto správy. Je to, ako keď idete na test HIV. Potom si hovoríte: Tak to je teda koniec mojej cesty?,“ povedal vtedy v rozhovore pre denník The Sun.