Drsné video: Lupič prepadol skupinu matiek, jedna z nich ho rozstrieľala

2164

Skupina matiek s deťmi postávala  pred školou v brazílskom Sao Paule, keď k nim prišiel dvadsaťjedenročný útočník Elivelton Neves Moreira s pištoľou a začal skupinku ohrozovať, pravdepodobne chcel lúpiť. Lenže to netušil, že jedna z matiek je policajtka, v tú chvíľu mimo službu.

„Nevedela som, či chce strieľať na deti, alebo mamy, či na ochranku pri školskom vchode. Myslela som len na to, ako ochrániť deti, ostatné matky, svoj život a moje dcéry,“ oznámila médiám štyridsaťdvaročná Brazílčanka Katia da Silva Sastre, ktorá je povolaním policajná dôstojníčka.

So svojou sedemročnou dcérkou dorazila k súkromnej škole, kde sa pripravovala oslava Dňa matiek, keď zrazu pristúpil ozbrojený muž s namierenou pištoľou a začal sa s jednou z mamičiek preťahovať o kabelku. Toho využila Katia, vytasila svoju zbraň z tašky a začala do útočníka páliť. Ten schytal tri rany do hrudníka a nohy.

Ešte sa pokúšal paľbu opätovať, ale to už mala Katia situáciu pod kontrolou, postreleného Moreira pripravila o zbraň, otočila ho a pristúpila k zemi do chvíle príchodu polície. Útočník neskôr ten deň zomrel.

„Musela som konať rýchlo, ukončiť tú agresiu a zabrániť ublíženiu komukoľvek z prítomných. Využila som prípravy, ktorej sa mi dostalo policajným výcvikom,“ uviedla Katia, ktorá pracuje pri bezpečnostných zborov dvadsať rokov a jej manžel je tiež policajným dôstojníkom.

Hneď bola da Silva Sastre vyznamenaná za statočnosť samotným starostom Sao Paula Marcie Franca, ktorý označil smrť lupiča za poľutovaniahodnú.

„Nie je ideálne, keď podozrivý zomrie. Bolo by lepšie, keby sa tak nestalo. Ale je to výstraha všetkým, ktorí druhých ohrozujú zbraní, pretože naši profesionáli chránia verejnosť.“