Keď dementným fanúšikom nešlo o futbal. V zápase Rumunsko – Poľsko išlo o zdravie

keď útočníka hostí Roberta Lewandowského takmer trafil delobuch,

1283
Incident, ktorý sa udial v kvalifikačnom zápase MS 2018 s Poľskom, keď útočníka hostí Roberta Lewandowského takmer trafil delobuch, začala vyšetrovať futbalová federácia
Ten explodoval v 55. minúte asi meter od jeho nohy.

Lewandowski sa pri rohovom kope svojho tímu gestom snažil upozorniť na delobuch, ktorý doletel z hľadiska blízko pred rumunskú bránu, ale ten okamžite explodoval a ohlušil kanoniera Bayernu Mníchov.
Poľský ostrostrelec sa zvalil na zem a na niekoľko minút sa ocitol v opatere lekárov. Slovinský rozhodca Damir Skomina zápas E-skupiny prerušil, ale po pár minútach sa v hre pokračovalo. Na ihrisko sa vrátil aj Lewandowski a dvomi gólmi v závere spečatil víťazstvo Poliakov 3:0.

Pred a počas zápasu prišlo aj k ďalším výtržnostiam a polícia musela použiť proti chuligánom slzotvorný plyn. Odveta je na programe 10. júna vo Varšave. Informovala agentúra AP.