Konštruktér Peter, ktorý brutálne mučil novinárku a rozrezané telo hodil do mora už pozná trest! 

947

Vražda novinárky Kim Wallovej šokovala v roku 2017 celý svet. Za jej smrťou stál dánsky konštruktér Peter Madsen, ktorý ju v ponorke brutálne mučil, zavraždil a sexuálne zneužil. Zohavené a rozrezané telo potom vyhodil do mora.

Tridsaťročná Kim Wallová chcela o Petrovi Madsenovi v auguste roku 2017 napísať článok, ten ju potom pozval na jeho štyridsaťtonovú podomácky vyrobenú ponorku. Živá sa z nej už nedostala, Madsen ju totiž zavraždil. Najskôr teda tvrdil, že zomrela nešťastnou náhodou, keď na ňu spadol ťažký poklop.

Brutálna vražda! Majiteľ ponorky švédsku novinárku dobodal a rozrezal, tvrdí obžaloba

Svoju výpoveď ešte raz zmenil, nakoniec sa ale priznal k tomu, že ju brutálne zavraždil. Jej telo potom rozrezal a hodil do mora. S ponorkou potom zámerne havaroval a nechal ju stroskotať.

Na súde sa navyše potvrdilo, že novinárku pred smrťou brutálne mučil a sexuálne zneužíval. Okrem iného ju zväzoval. V jeho počítači policajti našli aj videá, na ktorých sú ženy mučené a následne zabité – napríklad upálením alebo useknutím hlavy. Jedno z takých videí si dva dni pred činom púšťal. Motív je nejasný, mohol by byť ale sexuálny.

Kartely k pašovaniu kokaínu používajú aj ponorky, majú celej flotily

 Z väzenia už raz  utiekol 

Dánsky konštruktér vraždu plánoval, od súdu odišiel s doživotným trestom väzenia. V severskej krajine doživotný trest trvá šestnásť rokov, pred prepustením sa ale hodnotí jeho stav, hlavne to, či môže byť nebezpečný pre spoločnosť. Ak sa odborníci zhodnúť, že je stále nebezpečný, zostane vo väzení. Z väznice v Kodani už raz utiekol, polícia ho ale čoskoro zadržala v bielej dodávke.

Narkoponorka chytená! Prevážala kokaín za 120 miliónov eur