Na začiatku apríla poľská televízia TVP zverejnila desivé nahrávky medzi ruskými vojakmi a ich rodinami. Rozhovory zachytila ​​ukrajinská rozviedka a ich obsah berie dych. Vojaci napríklad opisujú, čo všetko si z domov Ukrajincov vzali alebo kto všetko bol znásilnený a zastrelený. Ešte viac zarážajúce sú ale slová podpory od ruských príbuzných.

Ďalšie desivé svedectvá ruských zverstiev odhalila ukrajinská rozviedka. Na zvukových záznamoch, ktoré na svojom webe zverejnila napríklad poľská televízia TVP, možno počuť skutočne znepokojujúce rozhovory medzi ruskými okupantmi a ich blízkymi. „Ukradol som pre teba trochu kozmetiky, ale sú to skôr vzorky,“ hovorí na nahrávke jeden z ruských okupantov svojej priateľke. „Môže byť. To sú pekné suveníry z Ukrajiny. Ktorý Rus by nič neukradol?“ odpovedá vojakovi so smiechom jeho dievča.

Buča

 Rusi si berú všetko, čo im príde  pod ruky 

Na záberoch v poľskej reportáži sú aj vidieť snímky vecí, ktoré si ruskí vojaci v domoch Ukrajincov privlastňujú. Sú to napríklad drahé šperky, telefóny, notebooky, inteligentné hodinky ale aj doklady alebo nahrievacie cigarety.

„Ako je to s peniazmi, kedy ich dostanem?“ pýta sa iného ruského vojaka po telefóne matka. „Mami až prídem späť, to bude život. Aké veci tu sú! Napríklad lyžiarske oblečenie, oblek, je tu fakt všetko,“ odpovedá nadšene okupant.

Už začali ruské rabovačky! Drsné svedectvo z okupovaného mesta! Rusi rabujú, ničia! Ľudia bez vody, elektriny aj liekov

 Strieľaj do tých  s**čov! 

„Včera som strieľal na auto,“ opisuje svojej priateľke ruský okupant. „To je dobre, len strieľaj do tých s**čov. Rozstrieľaj ich všetkých,“ odpovedá nadšená žena.

Najviac šokujúce je ale zrejme rozhovor medzi ďalším okupantom a jeho priateľkou. „Jeden z vojakov tu rozbil dvere od domu, všetkých v ňom zastrelil, znásilnil, potom sa najedol sa a teraz za to od vedenia dostane medailu,“ rozpráva Rus svojej priateľke.

Generálovi z ruskej tajnej služby FSB hrozí trest smrti?! Miliardy na rýchle dobytie Ukrajiny rozkradli.