Brutálna vražda! Majiteľ ponorky švédsku novinárku dobodal a rozrezal, tvrdí obžaloba

1536

Na zohavenej mŕtvole švédskej novinárky Kim Wallovej, ktorá zomrela v auguste, sa našlo 15 bodných rán, povedal dnes v prípravnom vypočutí v Kodani žalobca Jakob Buch-Jepsen. Zo zabitie ženy je podozrivý dánsky majiteľ amatérsky postavenej ponorky Peter Madsen, ktorý ale tvrdí, že novinárka v jeho plavidle zomrela nešťastnou náhodou. Žalobca podľa agentúry AP uviedol, že Madsen Wallová zomrela v zatiaľ nespresnenom čase medzi 10. a 11. augustom, od tela potom oddelil hlavu aj údy a torzo so závažím potopil v mori.

Mučenie a popravy

Polícia objavila v Madsenovom počítači videá zachytávajúce mučenie a popravy žien. Madsen podľa agentúry AFP tvrdí, že mu daný pevný disk nepatrí a že do jeho ateliéru malo prístup mnoho ľudí.

Polícia už skôr Madsena obvinila z vraždy tridsaťročnej reportérky. Súd ho ale zatiaľ drží vo väzbe len pre podozrenie z neúmyselného zabitia a zohavenia mŕtvoly.

Na začiatku septembra počas prvého verejného pojednávania Madsen uviedol, že Wallovú v ponorke zabil ťažký poklop, ktorý na ňu spadol. Dodal, že bol situáciou otrasený, konal nelogicky a zvažoval samovraždu. Potom si všetko ale rozmyslel, telo vhodil do mora a ponorku nechal na mori zámerne stroskotať. Popiera, že ženu zavraždil, priznal len, že s telom nakladal nevhodne.

Novinárka bola naposledy videná 10. augusta, kedy nastúpila do Madsenovej ponorky, o ktorej písala reportáž. Konštruktér najprv tvrdil, že Wallová síce v jeho plavidle bola, ale neskôr z neho vystúpila. Ponorka nakoniec stroskotala, Madsen sa zachránil a Wallová bola odvtedy nezvestná. Jej trup sa našiel 21. augusta na pobreží Kodane.

Trup vyplavený morom patrí nezvestnej švédskej novinárke. Podľa polície bol k nemu pripevnený kus kovu