Austrálska polícia obvinila z brutálneho napadnutia nožom mladý írsky pár. Muž (23) a jeho dvadsaťšesťročná priateľka mali stáť za útokom na tridsaťročného Austrálčana Olivera Solana. Po útoku zostal celý od krvi s useknutým uchom a radom bodných rán.

K útoku malo dôjsť v sobotu okolo 20:40 v jednom z bytových domov v štvrti Randwick v austrálskom Sydney. Tridsaťročného Olivera Solana tú našli susedia, ako leží na zemi v kaluži krvi a nie je schopný sa hýbať. Muž bol následne prevezený do nemocnice a po náročnej operácii je v stabilizovanom stave.

Katie Murtaghová s priateľom Patrickom

Polícia následne za čin zadržala dve osoby, dvadsaťtriročného Patricka Earla a jeho o tri roky staršiu priateľku Katie Murtaghovou. Podľa vyšetrovateľov malo medzi Earle a Solanom dôjsť k slovnej potýčke. Server Daily Mail uvádza, že prvý mal útočiť Solane a poraniť Earlyho na ruke. Krásna Katie preto zavolala svojmu priateľovi pomoc, tú vpustila do bytu a následne sa schovala v spálni.

Muž s nožom pobehoval po bratislavskom Starom meste.

Na úteku teraz zostávajú štyria muži, ktorí tiež stoja za pobodaním Austrálčana. Útok na neho bol tak brutálny, že na mieste činu zostalo údajne ležať aj jeho ucho, o ktoré prišiel. Polícia preto odporúča verejnosti a prosí ju o pomoc. Všetci hľadaní majú byť pôvodom z Írska.

V černošskej štvrti Harlem bránil muž ženu pred násilníkmi, zabodli mu do hlavy nôž!

Na internete sa objavilo aj video so zábermi z miesta činu, ktoré zadovážili bezpečnostné kamery. Je na nich vidieť bezvládne telo muža a všade okolo aj striekance od krvi. Rovnaké zábery obohatené o ďalšie detaily má k dispozícii aj sudcu, ktorý mladšieho muža môže poslať za mreže aj na 25 rokov. Jeho prekrásna priateľka na tom bude asi o trošku lepšie, ale polícia tvrdí, že o všetkom musela vedieť a sama sa aj zaslúžila o brutalitu útoku.