Obyvatelia severoanglickej dediny Duckmanton našli uprostred polí ťažko zranenú dievčinu. Čoskoro zistili, že sa jedná o Gracie Spinksovú (†23), modelku, ktorá sa v blízkosti stará o svojho koňa. Kráska bohužiaľ zomrela. Onedlho objavili miestni mŕtvolu asi tridsaťročného muža. Ide o jej vraha, ktorý sa potom zabil?

Miestni pomohli s ženinou identifikáciou. Podľa neskôr overených informácií išlo o Gracie Spinksovú (†23), modelku a vášnivú jazdkyňu na koňoch. Privolaným záchranárom sa však nepodarilo mladé dievča zachrániť. O zhruba dve hodiny neskôr bola v blízkom okolí nájdená ďalšia ťažko zranená osoba.

 Patrí mŕtvola vrahovi  modelky? 

Podľa informácií uverejnených denníkom The Mirror sa malo jednať o muža vo veku okolo 30 rokov. Ešte dopoludnia policajti uzavreli okolie malebnej dedinky. Deti museli so svojimi učiteľmi zostať v budove základnej školy, než si pre nich prišli ich rodičia. V podvečer toho istého dňa však úrady zrušili zákaz vychádzania.

Fitnesska Lucka, ktorá zabila cyklistov Petra a Andreu, pôjde sedieť, rozhodol odvolací súd

Polícia zatiaľ k obom prípadom nezverejnila žiadne oficiálne informácie. Jeden z miestnych obyvateľov však novinárom povedal, že „sa malo jednať o veľmi brutálny útok.“ O Gracii prezradil, že na miestnej farme mala ustájeného svojho koňa. Práve počas vychádzky mala byť napadnutá. O kráske sa medzi miestnymi vedelo, že okrem hlavného úväzku v marketingovej spoločnosti pracovala ako modelka.

Modelka sa rozišla s priateľom, odhryzol jej za to nos!

 Smútok  kamarátov 

Čoskoro pri jej dome vzniklo malé pietne miesto, kam jej obyvatelia z celej obce prinášali kvety. Priatelia na pôvabnú dievčinu zaspomínali aj na sociálnych sieťach. Jeden priateľ napísal: „Ach, Gracia, ťažko sa mi hľadajú slová. Je to veľká bolesť.“ Ďalšie zaspomínal na spoločné chvíľky, ktoré so ženou zažil. „Odpočívaj v pokoji, Gracia! Na každom večierku si na teba spomeniem. Bola si jedinečná!“ Napísala jej priateľka.

Tu sa s tým proste nes*ru! Modelka Kobzanová porozprávala o covide v Kanade. Kontroly a žiadne úľavy.

Hovorca derbyshirskej polície uviedol, že vyšetrovatelia predpokladajú medzi oboma úmrtiami blízku súvislosť. „Okolo deviatej ranné bola nájdená ťažko zranená žena. Ležala bezvládne na poli neďaleko hlavnej cesty. Záchranárom sa nepodarilo obnoviť základné životné funkcie,“ dodal. Polícia plánuje do okolia zapojiť ďalšie strážne čaty a okolie dediny strážiť, než sa situácia upokojí.