Kým v tuzemsku mnohí Česi aj Slováci rebelujú, chodia na demonštrácie, odmietajú nosiť rúška alebo si šijú rúška zo záclon, inde je to drsnejšie. Napríklad v Kanade, kde žije modelka Diana Kobzanová (38) so svojím životným partnerom, hokejistom Michaelom Frolíkom (33).

„Hriešna“ Česká Miss roku 2001, ktorá sa musela vzdať svojej korunky kráľovnej krásy pre nafotenie šteklivých fotiek pre pánsky časopis, žije spoločne so svojím partnerom a dvoma dcérkami, Lily (2) a Ellou (6), v Kanade. A ako sama na sociálnej sieti podotkla, v krajine javorového listu je to ďaleko prísnejšie, čo sa koronavírových opatrení týka. Len samotné vyšetrenia sa robia podstatne častejšie! „Hokejistov tu v Montreale testujú ,nosom’ každý deň. Manželky a deti 1x týždenne, v prípade, že deti nechodia do školy. Ak chodia do Daycare, školy a tak ďalej, testujú sa 2x týždenne. A nepočula som nikoho, kto by si sťažoval,“ podotkla Diana Kobzanová na svojom Instagramu.

Modelka Diana Kobzanova s Michaelom Frolíkom

Pri ceste do Kanady, a je jedno, či ste Kanaďan, alebo turista, je potrebný negatívny test a mobilnú aplikáciu ArriveCan, ktorá sa musí denne aktualizovať. „A teraz je novinka, pri prílete vás znova testujú na letisku v Kanade, odvezú na hotel, ktorý si platíte sami (cca 2000 kanadských dolárov – 1300 euro, pozn. Red.), A čakáte na výsledky testu 2-3 dni . Negatívne = dokončíte karanténu doma, pozitívne = odvezú vás do štátneho zariadenia po zvyšok karantény. Ešte má niekto chuť jazdiť na dovolenku? Zabudni , Maldivy a spol. zabudni,“ vrtí hlavou nad všetkými, čo aj v tejto ťažkej dobe cestujú po celom svete.

Ostatne ani domáca karanténa nemá právo na voľný režim. „Niekoľkokrát denne (mne 10x) volajú, či karanténu dodržiavate. Mňa napríklad prišla domov skontrolovať polícia, zhruba siedmy deň karantény, či sme naozaj doma. Chceli naše pasy a chceli nás všetkých aj vidieť na vlastné oči, že sme doma a nelietajme po meste. Ja, pokakaná až za ušami, som sa bála vyniesť pred dom odpadky. Povedali mi, že nás prídu skontrolovať znova,“ opisovala, ako svojich občanov príslušné orgány strážia – a ako by ich aj potrestali. „V prípade, že porušíte pravidlá, odvezú vás do štátneho detenčného centra.“ Čo je v našich pomeroch úplne nepredstaviteľné!

Slovensko žiada ostatné krajiny EÚ o vyslaní zdravotníkov na pomoc proti covid-19

Oproti Česku a Slovensku je tu jeden veľký rozdiel: „Žiadny protesty tu nie sú, večierka je o 8 večer … A to má Quebec cca 1000 nakazených denne. A mimochodom, ani ľudí, ktorí majú vakcínu, vracajú sa späť do Kanady, nemajú žiadne úľavy z karantény ani iných reštrikcií. Tu sa s tým ne*eru.“ Mnoho jej fanúšikov Dianu upozorňovalo, že v Česku ani politici nedodržiavajú vlastné pravidlá, chodia na futbal a do reštaurácií, tak prečo by mali všetky nariadenia tolerovať aj „obyčajní ľudia“. Na to mala odpoveď jasnú: „Pripomenulo mi to moju mamku, z čias mojej puberty. , Keď Petra (Jana, Lenka, Žaneta …) pôjde a skočí z okna, skočíš tiež?! ‘Takže?“ Nadhodila vecne.

Ako v stredoveku! Preplnené márnice a horor s masovými hrobmi obetí koronavírusom!