Rodičia zavraždeného Jozef volajú po spravodlivosti! Stal sa obeťou mladíkov, ktorí si chceli vyskúšať vraždu.  

1981

Nad neuveriteľnou brutálnou vraždou, ktorá sa stala začiatkom februára v Martine, zostáva rozum stáť. Televízia JOJ priniesla rozhovor s rodičmi zavraždeného Jozefa (†47). Žiadajú, aby sa vrahom vykonalo to isté, čo oni jeho synovi. Dvaja mladíci sú zadržaní po tom, čo v civilnom kryte zabili nič netušiacu obeť, ktorú si náhodne vopred vybrali.

 

Umučeného Jozefa videli naposledy rodičia na Dubovom 19. januára keď im bol na pošte kúpiť noviny. Boli to poslední ľudia čo ho na Dubovom videli živého.

Dvaja mladí vrahovia boli zadržaní a sú vo väzbe. Mali ale ešte toľko drzosti, že proti rozhodnutiu súdu o väzbe podali sťažnosť! Mestom táto nepochopiteľná vražda natoľko otriasla, že sa k nej vyjadril aj jeho primátor.

 Chcem vidieť  mozog 

„V prvom momente som si myslel, že je to hoax, pripravovať vraždu človeka. Že niekto bezdôvodne naplánuje niečo také, je šokujúce. Myslím, že je to zrejme aj dôsledok výchovy,“ povedal pre web Noviny.sk primátor mesta Ján Danko.

Mladíci Jozefa na benzínke nalákali na spoločné popíjanie alkoholu a zatiahli ho do neudržovaného a opusteného krytu civilnej obrany. Oznámili mu, že zomrie. Pri vražde použili aj sklenený črep, ktorým mu podrezali hrdlo. Zaznievala slová ako „chcem vidieť mozog“ a podobné hrôzy. Počínanie dvoch vrahov prizeral ich tretí, mladistvý kumpán.

Dvaja beštiálni vrahovia si na čerpacej stanici vybrali náhodnú obeť na ktorej sa chceli odbaviť!

Keď po útoku prvého obeť už ležala nehybne na zemi, mal sa pridať druhý vrah. „Mal vziať sklenený črep, že si chce byť na sto percent istý, že je poškodený mŕtvy. Tým sa mu zarezal do krku a potom ju podal prvému obvinenému. Ten mal povedať, že chce vidieť mozog a poškodenému mal začať ešte rezať do hlavy,“ opísal detaily o šialenom čine Michal Slivka.

Brutálna vražda! Vrah vyrezal nastávajúcej mamičke bábätko z tela!

 Oko za oko,  zub za zub … 

Rodičia mŕtveho Jozefa videli naposledy 19. januára. Vo svojom zármutku a nahnevanosti na vrahov otec vyjadril želanie, aby sa im stalo to isté, čo urobili ich synovi. Alebo aby dostali aspoň doživotie.
„Keď ešte žije a niekto mu toto urobí, ja si to neviem predstaviť, je to strašné, bolo to strašné, ako musel trpieť,“ povedala televízii JOJ Mária, matka obete. „Keď chceli ešte aj mozog vidieť,“ krútil hlavou otec Vladimír.

Brutálna vražda: Svoju krásnu manželku (†25) podrezal a stiahol z kože! Jej vnútornosti spláchol do odpadu!

Mesto Martin má podľa informácií webu štyri kryty podobné tomu, v ktorom k vražde došlo. Niektoré sú v správe mesta, niektoré ale nie. Tie sú vo veľmi zlom stave a sťahujú sa do nich rôzne kriminálne a iné živly. „Všetky naše kryty sú zamknuté a sú zabezpečené,“ podotkol primátor Danko k stavu krytov, o ktoré sa stará mesto.

Po Jozefovým pohrebe 12. februára na miestnom cintoríne si obvinenie mladíci voči rozhodnutiu o väzbe podali sťažnosť.