Psičkárovi chceli dvaja gauneri uniesť fenku. Vykľul sa z neho boxer! Zrezal ich ako žito

858

Majiteľ krčmy James Cosens (29) bol so svojou fenkou Rosie na prechádzke po pobrežnej cestičke blízkosti anglického Llanelli v grófstve Carmarthenshire, keď sa zrazu objavili dvaja muži. Najskôr sa tvárili priateľsky, ale po chvíli bolo jasné, že chcú zviera uniesť. Lenže sa prerátali. James je totiž amatérsky boxer!

„Boli sme v piatok na prechádzke v našej obľúbenej prírodnej rezervácii,“ povedal James podľa Daily Mailu v relácii ITV This Morning. „Dvaja týpci sa k nej (Rosie) priblížili. Miestny oblasť je veľmi priateľská a vľúdna. Jeden z nich si ju zdvihol, takže som len predpokladal, že chce povedať ahoj, ale keď som sa priblížil, povedal mi:, Ak sa pokúsiš získať svojho psa späť, pobodám ťa,“ vysvetlil vzápätí.

James Cosens

James, ktorý sa do oblasti prisťahoval so ženou Samanthou a malým synom Jacobom vlani v auguste, dal päsťou jednému z gauner a s druhým začal zápasiť, aby dostal z jeho zovretia sučku späť. „Pomyslel som si, že to môžem skúsiť a rýchlo utiecť, ale to by znamenalo opustiť psíka, čo neprichádzalo do úvahy,“ vysvetlil James. Keďže ide o amatérskeho boxera, rozhodol sa preto pre boj.

Stroje na šteňatá a psie zápasy. Obrovskí kangalovia trpeli v klietkach

 Nerada poslal k  zemi 

„Podarilo sa mi dať mu päsťou, čo ho poslalo k zemi. Lenže psíka zvieral stále pevnejšie, takže som sa ju od neho snažil dostať, čo sa mi našťastie podarilo urobiť. Lenže ten druhý chlapík sa so mnou začal zozadu biť, kým som sa ju snažil získať späť. Podarilo sa mi ich zriadiť tak, že vyzerali horšie, než keď si začali, a potom sme zmizli,“ pokračoval.

Päťmesačná fenka kólia mala šťastie, že je jej pánom práve James, ktorý sa vďaka skúsenostiam z ringu vie oháňať. Inak sa mohla ľahko stať obeťou tzv. Dognappingu (únos psa), ktorý je žiaľ vo Veľkej Británii na vzostupe. Organizácia DogLost uviedla, že takýchto prípadov v ostrovnom kráľovstve pribudlo za posledný rok o 170%.

Niečo pre psíčkarov: Už šteňa sa musí učiť chodiť bez vodítka, hovorí cvičiteľka psov

Vzrast tohto kriminálneho trendu išlo pozorovať už v minulých rokoch, ale počas pandémie zažil boom. Únoscovia sa zameriavajú najmä na šteniatka, po ktorých prahnú osamelí ľudia počas Lockdown. Kriminálnici sa zameriavajú aj na chovateľa. Psom po únose odstráni čipy a predajú ich. Nielen podľa divákov ITV je James za svoj chrabrý čin hrdina.

Psík umieral v ukrutných kŕčoch! Šteňa zjedlo vajcia napchaté zakázaným pesticídom