Krvavý rozvod: Martina po rozvode za jazdy v aute pobodala manžela! 9 rokov do basy

Manželia po vašom rozvode necestujte v jednom aute!

691

Krvavú bodku urobila za dlhodobými manželskými nezhodami Martina T. B. (53) z Brna. Žena s psychickými problémami neuniesla rozvod a stratu strechy nad hlavou a s nožom v ruke sa vrhla na Pavla T. (54). Vražedný útok z minulého leta vo štvrtok ocenil Krajský súd v Brne 9 rokov väzenia.

Manžel, ktorý šoféroval auto, inkasoval nečakane štyri rany nožom okrem iného do chrbta a pravej časti hrudníka. Prežil len vďaka rýchlej lekárskej pomoci. „Povedala, že zabije ma a potom aj seba. Cítil som, ako mi nožom mieri na chrbát. Pichla ma aj vonku pri aute, striekala zo mňa krv,“ popísal Pavel desivé okamihy.

Sexuálne zneužívanie, rozvody a mŕtvy syn! Divoký život Elvisovej dcéry Lisy Márie (†54)

 Nič si  nepamätá 

Martina, ktorú obžaloba viní z plánovania vraždy, si vraj na nič nepamätá. „Prebrala som sa až v policajnom aute a s putami na rukách,“ uviedla na súde.

Muža vraj chcela naopak potrestať tým, že spácha samovraždu a pomstí sa mu tak údajne za dlhodobé násilie. „To mal byť pre neho trest, aby si to vyčítal do konca života,“ povedala súdu.

Spolužitie oboch partnerov zničili ženine psychické problémy a tri pokusy o samovraždu, údajne domáce násilie a tiež obrie dlhy. Len ženin syn prehral ako gambler štyri milióny! Navyše ho mal Pavol T. aj s jej matkou vykázať z bytu a usilovať sa o čo najrýchlejší rozvod.

Smrť milionára v azúrových vodách Barbadosu. Do raja utiekol po rozvode

 Rýchla  pomoc 

Krvavú scénu zachytila kamera. Pavlovi pomohol okoloidúci mladík. Navyše pri aute zastavil lekár a poskytol vážne zranenému prvú pomoc. „Mám dodnes problém s palcom na ľavej ruke, je tam obmedzená hybnosť. Z boku ma prepichla až do pľúca, mal som namále,“ popísal zranenie poškodený.

Obhajca ženy upozornil, že Martina sa kvôli dlhodobo zhoršujúcej sa rodinnej situácii ocitla v stave, keď sa aj vďaka psychickým problémom dostala do stavu, keď sa už nedokázala ovládnuť. „Podpísal sa na nej afekt a stres zo všetkých tých situácií. Plánovala dlhodobo, že zabije seba,“ povedal advokát.

Na čo rozvod, v 19. storočí bolo legálne ženu jednoducho predať

 Nie som vraždiaci  monštrum 

„Nemalo sa to stať, ale nie som vraždiace monštrum. Len som sa nedokázala vyrovnať s tým, ako sa naše vzťahy v posledných piatich šiestich rokoch zmenili. Znášam to zle,“ zverila sa žena pri záverečnom slove pred vyhlásením rozsudku.

Súd jej vymeral trest pod spodnou hranicou zákonnej sadzby vzhľadom na jej doterajšiu bezúhonnosť a snahu sa liečiť. Verdikt nie je právoplatný.