Kvôli nájomnej vražde zámožného manžela zadržali jeho manželku a zamilovaného údržbára!

680

Pakistanské úrady vyšetrujú smrť boháča Mohammeda Farúqa (†65). Riaditeľa realitnej kancelárie a majiteľa honosného sídla v britskom Leedse údajne uškrtili v jeho dome v Pakistane! Podľa vyšetrovateľov si jeho vraždu objednala manželka Jasmín Kausarová (65) u svojho údržbára a ďalšieho muža. Za vykonanie vraždy im vraj sľúbila cestu do Británie.

Za mrežami skončila Jasmín Kausarová (65), manželka milionára Mohammeda Farúqa. Polícia ju zatkla a obvinila z toho, že si najala dvoch mužov, aby zabili jej manžela, s ktorým žila vyše dvadsať rokov. Kausarová bola druhou manželkou boháča, ktorého telo bolo nájdené 1. apríla v blízkosti pakistanskej metropoly Islamabadu. Podľa informácií britského denníka Daily Mirror sa vyšetrovatelia domnievajú, že vražda bola spáchaná v rodinnom dome v pakistanskom Pandžábe.

Päťdesiat ročná žena si objednala nájomnú vraždu otčima a matky. Chcela sa ich zbaviť kvôli bytu

Farúq, ktorý vlastnil britský aj pakistanský pas, sa väčšinu času zdržiaval v Británii. V anglickom Leedse vlastnil honosnú vilu v hodnote 1,5 milióna britských libier. Rovnako bol riaditeľom úspešnej realitnej kancelárie. Do Pakistanu sa údajne vrátil iba kvôli smrti svojho brata. Späť do Británie už šesťdesiatpäťročný muž tentoraz nedorazil. Dvadsiateho prvého marca ho mala jeho druhá manželka vylákať do rodinného sídla, kde čakala so svojim tridsaťročným údržbárom a ďalším mužom. Spoločné ho mali zavraždiť, jeho telo naložiť do auta a odviezli na skládku, kde vozidlo zapálili.

Pakistanský právnik Málik Šahnwar-Nún, ktorý zastupuje rodinu Farúqa uviedol, že Kausarová mala svojmu údržbárovi povedať, že sa vzťah medzi ňou a manželom zhoršuje. Avšak podľa neho jej skutočným motívom bolo získanie manželovho bohatstva. „Bola to naplánovaná brutálna vražda. Polícia zhromaždila veľa dôkazov a kamerových záznamov,“ uviedol právnik s tým, že vraj Kausarová mala mať s údržbárom vzťah. „Chcela peniaze a majetok v Pakistane. Zavolala Farúqovi a požiadala ho, aby prišiel k nej domov. Odišiel zo svojho domu o piatej hodine, a keď šoféroval, hovoril s Jazmín. Akonáhle vstúpil do domu, bol uškrtený posteľnou bielizňou, keď umieral, naložili jeho telo do auta a zapálili ho,“ popísal.

Právnička si zle plánovala vraždu exmanžela. Najatý zabijak bol policajt v prestrojení

To, že mala Kausarovú aférku s údržbárom potvrdil aj vyšetrovateľ Abdul Wahab. Kausarová mala svojim komplicom za vykonanie vraždy sľúbiť cestu do Spojeného kráľovstva. Farúq bol otcom troch dcér a dvoch synov. „Farúq bol veľmi milý človek, ktorý bol milovaný svojimi priateľmi a rodinou. Je to naozaj ťažké obdobie pre všetkých,“ uzavrel rodinný právnik. Kausarová svoj podiel na smrti manžela popiera. Na súd ale čaká vo väzení.

Žena sa na dovolenke zabuchla v skrini, našli ju mŕtvu po týždni

Za svojou mamou stojí syn Sajíd Bašír. „Mojej mame má šesťdesiatpäť rokov a trpí cukrovkou druhého typu a hypertenziou. V súčasnosti je držaná vo väzení v Pakistane. (…) bola falošne obvinená z vraždu manžela Mohammeda Farúqa Hussajna. Jej právny zástupca nás, súdy a britskú ambasádu v Pakistane informoval o fyzickom a psychickom týraní, ktoré musela znášať,“ upozornil a obrátil sa s prosbou na britskú vládu, aby monitorovala jej prípad. Rovnako ako Farúq aj Kausarová je držiteľkou britského aj pakistanského cestovného pasu.