Títo ľudia však podľa nej väčšinou nevydržia cvičiť dlho a potom zažívajú kyber šikanu, keď prestanú cvičiť a majú svoju pôvodnú postavu.

„Kvôli Instagramu sa veľká masa ľudí snaží vyzerať ako preborníci vo fitness, pretože sociálne siete nám osvalenenú postavu servíruje ako bežnú vec, normu, ktorú má splniť každý. Ľudia potom cvičia ako blázni, drú a poriadne ani nevedia, či cvičí správne,“ oznámila blogerka.

rebecce-chambers-07    „Keď im to potom nejde a nevyzerajú ako osvalený fitnes machri, majú depresie. Pretože do nich neznalí ľudia navyše pod fotografiami v komentároch diktujú,“ myslí si.

Rebecca má strach, že práve sociálne siete podporujú prílišne chudnutie a extrémne zmeny v stravovaní, ktoré vedú k vážnym zdravotným komplikáciám.

rebecce-chambers-05    Aj ona sama sa do tohto kolotoča zamotala. Mala depresie, keď nevyzerala ako „tí krásni ľudia“ na fotkách. A vtedy si uvedomila, aké nebezpečenstvo na sociálnych sieťach číha. Najmä deti a mladiství sa môžu ľahko nechať strhnúť a potom byť na dne.

„Je to frustrujúce a pritom tak zbytočne. Preto som sa vykašľala na to, aby som sa naháňala za niečím, čo rovnako nemôže oceniť nikto iný okrem mňa. Teraz jem obľúbené jedlá, neobmedzujem sa a nemám výčitky svedomia, keď necvičím tak často, ako by som mala. Teraz už myslím hlavne na seba a nie na druhej a na to, čo si asi bude myslieť zvyšok sveta, keď uvidí, že už nemám pekáč buchiet a trochu som pribrala,“ dodala.

rebecce-chambers-01 rebecce-chambers-02 rebecce-chambers-03 rebecce-chambers-06