Labky aj tlamu mala previazané drôtom utiahnutým až na kosť. Fenka zviazaná do kozľa čakala na smrť štyri dni

2889

Otrasný prípad ľudského hyenizmu v pondelok šokoval Slovensko. Neznámy človek tu pod mostom pohodil fenku nemeckého ovčiaka. Aby nemohla uniknúť smrti, pevne ju zviazal končatiny drôtom do kozľa a tlamu povrazom. Sučka čakala na smrť štyri dni, podarilo sa ju ale zachrániť.

Fotky, ktoré trhajú človeku srdce: Hyena zviazala fenku do kozľa a pohodila pod mostom

Fotografie z pondelkovej záchrany fenky v Sokoľanoch pri Košiciach vháňajú do očí slzy. „Dnes ráno sme mali telefonát, že pod mostom v obci Sokoľany leží psík pod mostom. Išli sme tam … ležal a čím sme boli bližšie, tým viac sme videli to, čo nikdy predtým. Fenka zviazaná ako vrece odpadkov,“ popísali pracovníci košického útulku Únia vzájomnej pomoci.

 Hyena zviazala  fenku do kozľa 

Sučka sa prakticky nemohla hýbať, ale keď jej prichádzali ľudia na pomoc, zdvihla ešte hlavu a dala tak najavo, že nie je neskoro na jej záchranu. Beznádej v jej očiach ale trhá človeku srdce.

„Labky a tlamu previazané drôtom utiahnutým až na kosť. Vysilená, umučená čakala na svoju záchranu podľa odhadu veterinárky 3 až 4 dni,“ popisujú záchrancovia. Na miesto privolali aj políciu, ale bez dôkazov nemajú šancu páchateľa dopadnúť. Pod most je však vidieť z neďalekej zastávky autobusu, je teda šanca, že niekto mohol podozrivého zahliadnuť.

Tigria stopa zo Stuttgartu priviedla colníkov k Berouskovmu bitúnky šeliem

„Fenka je hospitalizovaná, ošetrená a napojená na infúzie. Spočiatku nás všetkých chcela pohrýzť, ale ani sa jej nečudujem. Neskôr sa upokojila, napila vody a napapala. Veterinári ju dajú dokopy, ale jej srdiečko bude potrebovať milujúci domov. Fenke sme dali meno Elizabeth ,“ dodávajú ochrancovia zvierat.