Lezec na mrakodrapy neprežil svoj posledný výstup, keď sa zrútil zo 62 poschodia.

Chcel zarobiť peniaze na svadbu a na liečenie pre chorú matku

1613

Čínsky dobrodruh, ktorý sa preslávil svojimi odvážnymi kúskami pri lezení po výškových budovách, zomrel pri páde zo 62 poschodového mrakodrapu. Informoval o tom v pondelok spravodajský server BBC News.

Wu Jung-ning mal na čínskej sociálnej sieti Weibo tisíce sledujúcich, ktorí obdivovali jeho krátke videá, na ktorých bol zachytený na vrchole rôznych výškových budov bez akéhokoľvek bezpečnostného vybavenia.

Keď ale minulý mesiac prestal videonahrávky zverejňovať, jeho fanúšikov prepadli obavy. Nakoniec sa najhoršie predpoklady potvrdili; 26-ročný muž prišiel o život 8. novembra, keď sa zrútil z mrakodrapu v meste Čchang-ša. Jeho smrť potvrdila jeho priateľka o mesiac neskôr.

Wu na sieti Weibo varoval svojich sledujúcich, aby jeho odvážne činy nenapodobňovali. Sám prešiel výcvikom bojových umení a v minulosti sa zúčastnil televíznych a filmových natáčaní. Lezenie po výškových budovách mu ale prinieslo oveľa väčšiu pozornosť verejnosti, a tiež sa podľa správ miestnych médií ukázalo byť ziskovejšia.

Peniaze za lezenie na svadbu aj na liečbu chorej matky

Jeden z Wuových príbuzných uviedol, že Wu sa zúčastnil bližšie neupresnenej lezecké výzvy, v ktorej mohol získať 100 000 jüanov (13 600 Eur). (Deň potom) chcel požiadať svoje dievča o ruku. Potreboval peniaze na svadbu a tiež na lekára pre svoju chorú matku,“ povedal nevlastný strýko zosnulého.

Wuuv kolega Charlie_7U vyvesil na internet fotografiu, na ktorej je spoločne s Wuem, a dodal: „Vždy to trochu preháňal a snažil sa robiť veci, ktoré boli nad jeho schopnosti.“ Ďalšie diskutéri naopak obdivovali šľachetné úmysly mladíka. „Vyrazilo mi dych, keď som zistil, že to všetko robil, aby zaplatil chorej matke liečenia v nemocnici. Si jedným z tých ľudí, ktorí urobia pre svojich blížnych úplne čokoľvek,“ napísal.