Princ William a Harry si zahrali v Star Wars

1296

Britskí princovia William (35) a Harry (33) sú veľkými fanúšikmi Hviezdnych vojen. Nenechali si preto ujsť európsku premiéru filmu Star Wars: Poslední Jediovia. Jeden z hercov prezradil, že si vo filme aj zahrali.

Veľkolepá premiéra sa uskutočnila v londýnskej Royal Albert Hall pod záštitou Kráľovskej nadácie vojvodu a vojvodkyne z Cambridge a princa Harryho. Tehotná Kate zostala doma, ale William a Harry si akciu užili. Na červenom koberci ich vítali Stormtrooperi a pozdravili sa tiež s BB-8. Potom pohovorili s hviezdami filmu, ktoré by mohli tak trochu považovať za kolegov.

John Boyega (25) sa nedávno pochválil, že William a Harry si vo filme zahrali epizódne roličky vojakov. V kostýme Stormtrooper ich ale nikto nespozná. Podľa magazínu Hollywood Reporter sa princovia objavia v jednej scéne, v ktorej budú Finna, postavu Johna Boyega, chrániť vo výťahu.

„Nebolo to vôbec tak desivé, ako som si myslel, bola to vlastne veľká zábava,“ vyhlásil Boyega.

Kráľovský palác to nepotvrdil. Je ale fakt, že princovia niekoľkokrát navštívili natáčania filmu. Vlani mali možnosť pozrieť sa na výrobu masiek a kostýmov i niektorých kulís, prezreli si napríklad lietajúce stroje. Osobne sa stretli aj s niektorými postavami. Dokonca proti sebe skrížili svetelné meče ako vo filme.