Lovec zasiahol medveďa šípom, ten ho rozmetal

1099

Jedna z hlavných zásad lovu hovorí, že ak strelíte zviera, nemáte sa k nemu približovať, ak si nie ste istí, že je skutočne mŕtve. Lovec z Kalifornie sa vydal loviť medveďov a toto pravidlo nedodržal. Stálo ho to život.

Lovec z Kalifornie sa vydal do Banningovho kaňonu v okrese Riverside na lov čiernych medveďov. Bol vyzbrojený loveckým lukom a šípmi. Podarilo sa mu zasiahnuť jedného medveďa a predpokladal, že zviera zomrelo. Priblížil sa preto k nemu, avšak medveď ho napadol a behom chvíle ho rozmetal. Hroznej scéne prizerali ďalší dvaja spoločníci, ktorým sa našťastie nič nestalo. Obaja tvrdili, že ich kolega bol veľmi skúsený lovec, ktorý však urobil začiatočnícku chybu. Jeho telo bolo celé roztrhané. Zomrel však nakoniec i medveď.

Lov medveďov baribalov je povolený v určitých mesiacoch, pretože tento druh medveďa nie je v Kalifornii ohrozený. Policajti uviedli, že zranené zviera je najnebezpečnejšie a je potrebné v takýchto situáciách zachovať chladnú hlavu a nepribližovať sa k nemu. Lov lukom a šípom navyše nie je tak bezpečný ako puškou. Šíp síce môže zviera zabiť, ale len pri naozaj dobrej rane. Inak je veľká pravdepodobnosť, že ho len porania.

Medvedí kanibali roztrhali mladého rančera na kusy a zožrali

„Útoky medveďov sú inak veľmi zriedkavé. Mali sme tu niekoľko prípadov, jeden z nedávnej doby, kedy medveď prišiel do fyzického kontaktu s mladíkom, ktorý stanoval pri rieke. Bolo tu pár prípadov aj v minulosti, ale nič, čo by skončilo smrťou,“ hovorí Patrik Foy z Úradu pre lov a rybolov.