Poprave beštiálneho vraha, ktorý znásilnil a zavraždil osem dievčatiek sa prizeral aj otec jednej z obetí!

1030
Pakistanský vrah a jeho obeť Zajnab

Pakistanec Imran Alí so svojimi obeťami nemal zľutovanie a rovnako tak ho nemal súd s ním. Za osem vrážd a znásilnení malých dievčat mu bol uložený trest smrti! Alího poprava bola vykonaná v stredu vo väznici mesta Láhaur na východe Pakistanu. Prizeral jej aj otec jednej zo zavraždených dievčat Zajnab Ansariovej († 8). Otcovu žiadosť, aby bol obesený na verejnosti, súd zamietol.

Alí bol zatknutý tento rok v januári, dva týždne potom, čo pohodil telo Zajnab Ansariovej na skládke v meste Kasur v provincii Pandžáb. Po zatknutí sa priznal k ďalším vraždám a bol odsúdený k absolútnemu trestu. Na miestach činov bola nájdená Alího DNA.

Poprava sa uskutočnila v stredu v skorých ranných hodinách miestneho času. Otec Zajnab Ansariovej žiadal, aby bol Alí popravený na verejnosti s cieľom odradiť od podobných krutých činov ďalších prípadných zločincov. Najvyšší súd jeho žiadosť zamietol, sám otec dievčaťa ale mohol byť pri poprave prítomný.

Znásilnenie a vražda Zajnab Ansariovej šokovala krajinu, keď bola na sociálnych sieťach zverejnená fotografie usmievajúceho dievčatká v jej obľúbenom ružovom kabátiku s ružovou sponkou vo vlasoch. Tisíce Pakistancov demonštrovali po celej krajine proti polícii a žiadali okamžité zadržanie vinníka. Pri protestoch prišli o život dvaja ľudia.

Dievča bola zavraždená v čase, keď jej rodičia odišli do Saudskej Arábie na púť do Mekky a ona bývala u príbuzných. Rodina Ansariová kritizovala políciu, že nič nepodnikla, keď príbuzní nahlásili zmiznutie dievčaťa. Rodina nakoniec získala nahrávku bezpečnostnej kamery, na ktorej je vidieť muž, ktorý si Zajnab odvádza nevedno kam.

V Tennessee po deviatich rokoch popravila väzňa. Odsúdeného za znásilnenie a vraždu sedemročného dievčatka

Obyvatelia Kasur, ktorý sa nachádza južne od Láhauru, v januári vypovedali, že počas posledného roku došlo v oblasti k 12 podobným vraždám.

Podľa agentúry Reuters bolo z provincie Pandžáb tiež preložených na iné miesto rad policajných predstaviteľov, ktorí boli kritizovaní, že sa nevenovali vyšetrovaniu únosov miestnych detí, ku ktorým dochádzalo opakovane od roku 2015. Úrady nakoniec odhalili, že za únosmi stál pedofilný gang spojený s miestnou prominentnou rodinou. Zneužité boli vraj stovky detí.