Za vraždu svojho štvormesačného synčeka recidivistu Daniela súd poslal na doživotie za mreže!

1265

Murár Daniel McLaren (30) si musí odpykať minimálne 22 rokov za vraždu svojho štvormesačného syna Jacka, ktorého doslova utriasol k smrti. Jeho partnerka bude najskôr po zvyšok života ľutovať toho, že ho s ním nechala osamote, keď 2. júna odišla na rodinný obed.

Daniel operátorovi tiesňové linky opísal, že sa jeho syn zrejme udusil svojou fľaštičkou. Keď na miesto dorazili záchranári, dieťatko našli bledé a z nosa a z úst mu vytekala biela tekutina. Jack bol ihneď prevezený do nemocnice, kde o dva dni neskôr zomrel.

V skutočnosti Daniel svojho syna nezvládol utíšiť a triasol s ním tak silno, až mu spôsobil vážne poranenie mozgu. Pri pitve to vyšlo najavo a McLaren bol obvinený z vraždy.

Stará mama nožom dobodal svoju vnučku a potom ju upiekla v rúre

Policajti prehľadali McLarenovu internetovú históriu v telefóne aj v počítači. Zistili, že vyhľadával pojmy ako „vážne príznaky, ktoré by ste u detí nikdy nemali ignorovať“, „prečo je jazyk môjho dieťaťa bledý“ a „dusenie / bledosť“.

Tridsaťročný otec sa drvivé dôkazy nepokúšal popierať a ku všetkému sa priznal. „Jack mal celý život pred sebou,“ pripomenul mu sudca Andrew Nicol. Obžalovaný muž mal 21 záznamov v trestnom registri. V čase vraždy bol navyše v podmienke.

„Všetky deti čas od času plačú. Každý rodič by mal mať dostatočné skúsenosti na to, aby takúto situáciu zvládol. To, čo ste urobil vy, je neospravedlniteľné,“ pokračoval Nicol.

Desivé detaily z pitvy, znásilneného osemročného dievčatka, lekárku na súde rozplakali

„Každý rodič vie, že by s tak malým dieťaťom malo byť nakladané s najvyššou opatrnosťou. Vy ste urobil pravý opak. Triasol ste s Jackom tak, že mu hlava lietala zo strany na stranu, čo malo katastrofické následky pre jeho mozog,“ komentoval sudca, ktorý navyše zohľadnil aj to, že dieťa malo na mozgu stopy po dvoch rôznych úrazoch spôsobených silným trasením. McLaren teda svojho syna napadol opakovane.

V minulosti sa totiž Jack na pohotovosť už raz dostal, a to z toho istého dôvodu. Vtedy bolo obom rodičom striktne zdôraznené, že trasenie dieťaťom naozaj nie je dobrý nápad. Súd sa tiež dostal k materiálom, ktoré jasne prejavilo, že Daniel McLaren bol v minulosti stíhaný aj za domáce násilie.

Krokodíl zožral matku s dieťaťom. Svedkovia s plaziem márne bojovali

Sudca Andrew Nicol mužovi udelil doživotný trest s minimom 22 rokov za mrežami. K tomu pridal ďalších 7 rokov za zranenia iného dieťaťa, ktorého meno nemohlo byť zo zákonných dôvodov na súde spomenuté.