Juhočeská „mordparta“ zrejme obvinila hľadaného Aleša Š. z vraždy prostitútky (†44) v Dolním Dvořišti. Podľa policajtov ženu zavraždil kvôli majetkovému prospechu, potom sa ukrýval v lesoch. Objavila ho zásahová jednotka pri jednej z rozsiahlych pátracích akcií.

Polícia obvinila tridsaťdeväťročného muža z vraždy prostitútky v Dolním Dvořišti, na Českokrumlovsku. Obvinený podľa polície navyše ženu na jej izbe v penzióne okradol. Policajti to uviedli na sociálnej sieti. Juhočeská policajná hovorkyňa Štěpánka Schwarzová povedala, že obvinenému hrozí až výnimočný trest.

Slovenský párik za lúpežnú vraždu manželov v Čechách dostali výnimočné tresty! 

Polícia o prípade prvýkrát informovala v pondelok večer. Mŕtvu štyridsaťštyriročnú ženu našiel v izbe jej známy. „V utorok policajti prijali oznámenie o spáchaní majetkovej trestnej činnosti a podpaľačstve neďaleko miesta činu. Kriminalisti následne nevylúčili možnú spojitosť týchto prípadov s násilným trestným činom v Dolním Dvořišti,“ popísala Schwarzová.

Informáciami sa dostali k tomu, že mal okrem krádeží a podpaľačstva 39-ročný muž spáchať aj vraždu. „Hypotézy kriminalistov, keď pospájali tieto skutky s násilným trestným činom, tak boli úplne správne. Vo štvrtok páchateľa obvinili zo spáchania zločinu vraždy, ktorú spáchal s úmyslom získať pre seba alebo iného majetkový prospech,“ dodala hovorkyňa policajtov.

Dievča vylákalo štyridsiatnika na platený sex, jej priateľ ho zbil a olúpil

Policajti v súvislosti s prípadom v stredu pátrali po dôležitom svedkovi vraždy, ktorého po pár hodinách našli. „Či sa jednalo o teraz obvineného, nebudeme komentovať,“ povedala Schwarzová.

Ide o druhé násilné úmrtie v tomto roku v Juhočeskom kraji. Od júla policajti vyšetrujú vraždu novorodenca, ktorého telo našli v kontajneri na posyp pri bytovom dome v Lipne nad Vltavou na Českokrumlovsku.