Slovenský párik za lúpežnú vraždu manželov v Čechách dostali výnimočné tresty! 

731

Michaela K. zo Slovenska, ktorá si má odpykať 28 rokov vo väzení za podiel na lúpežnej vražde manželov na Písecku, podala ústavnú sťažnosť. Spolu s Jánom M. obete dobodali v ich mobilnom dome a potom im z bytu ukradli najmenej 400.000 korún. Podanie sťažnosti, čo je pre Michaelu posledná šanca, ako verdikt zvrátiť.

Rozhodnutie zatiaľ podľa hovorkyne súdu Miroslavy Číhalíkovej nepadlo. Ján sa priznal iba čiastočne, má si odpykať 27 rokov. Žena od začiatku vinu popierala, na rozdiel od Jána sa obrátila aj na Najvyšší súd. V dovolaní spochybňovala dôkazy, podľa ktorých sa na čine podieľala, rovnako ako vierohodnosť výpovede svojho komplica a podmienky uloženia výnimočného trestu. Najvyšší súd ale nedávno dovolanie odmietol.

Slováci vraždili v Česku: Brutálny manželský pár vrahov natočila kamera!

 Obete  dobodali 

Podľa najvyššej inštancie dôkazy nasvedčujú tomu, že útočníci boli dvaja a konali ako spolupáchatelia, pričom Michaela bola iniciátorkou činu. V súvislosti s výnimočným trestom upozornil Najvyšší súd na závažnosť činu a spôsob vykonania. „Usmrtenie prebehlo veľmi drastickým spôsobom mnohých ranami nožmi do hláv, krku a hornej polovice tiel poškodených,“ stojí v rozhodnutí Najvyššieho súdu.

Vražda sa odohrala 7. januára 2018 v osade Jamno pri obci Záhoria neďaleko Písku. Michaela a Ján podľa obžaloby navštívili manželský pár pod zámienkou spolupráce pri predaji elektrospotrebičov. Žena manželov poznala z minulosti, pracovala u nich vo firme a bývala u nich. Podľa svedkov ju brali takmer ako dcéru.

Opitý Slovák zabil v Česku taxikára. Taxikár zákazníkovi vraj predražil cenu za jazdu a napadol ho teleskopickým obuškom, čo ho stálo život

 Vraždeniu predchádzala  hádka 

Medzi oboma dvojicami vypukla hádka, po ktorej Michaela a Ján starší pár dobodali. Vrahovia potom podľa obžaloby z mobilného domu ukradli kľúče od bytu zosnulých, odkiaľ Slovenka vzala príručný trezor s peniazmi. Dvojica odišla vypožičaným autom na Slovensko, kde peniaze vymenila za eura, a pokračovala cez Maďarsko do Rumunska. Tam ich 18. januára 2018 dopadla polícia. Technici v aute objavili krv zavraždeného muža, v mobilnom dome našli Janovu krv.

Slovák Dominik konvertoval na Islam. Stal sa z neho fanatik ktorý chystal teroristický útok v Česku