Slováci vraždili v Česku: Brutálny manželský pár vrahov natočila kamera!

1402

Kvôli minuloročnej januárovej vražde manželov z Písecka podala polícia na obvinených muža a ženu, ktorí pochádzajú zo Slovenska, návrh na obžalobu. Hrozia im až výnimočné tresty. Motívom vraždy bola lúpež, útočníci ukradli manželom zhruba 400.000 korún (16 tisíc eur) v hotovosti. K dolapenie zásadne pomohol svedok, ktorý v čase vraždy prechádzal okolo. V aute mal nainštalovanú palubnú kameru.

Kriminalisti vraždu vyšetrovali viac ako rok. „Dá sa povedať, že u tak závažnej trestnej činnosti ten rok nie je zase až tak dlhá doba. Zvlášť vzhľadom na to, že nám (útočníci) utiekli do cudzieho štátu. Bola na tom strašná kopa práce nielen tu v Českej republike, ale vypočúvali sme aj na Slovensku,“ uviedla vyšetrovateľka Renata Míková.

Vražda sa stala vlani medzi 6. a 7. januárom. Podľa policajtov tridsaťštyriročný muž a o päť rokov mladšia žena zaútočili na manželov v ich mobilnom dome na Písecku. Bodli ich približne dvadsaťkrát. Mŕtvych následne našiel ich syn.

Slováci brutálne zavraždili v Čechách, dobodali manželský pár 20 ranami kvôli peniazom

Kriminalisti od začiatku tušili, kto bol útočníkom. „Od začiatku sme pracovali s tou slovenskom stopou,“ uviedla Míková. Obvinená zavraždených manželov dobre poznala, pretože pracovala v ich firme. „Žena počas vyšetrovania nevypovedala. Muž áno a čiastočne sa k činu priznal,“ povedala Míková.

Policajtom s objasnením vraždy výrazne pomohol svedok. Prechádzal okolo miesta a mal vo vozidle palubnú kameru, z ktorej záznamu kriminalisti zistili, že pri objekte, kde sa tragická udalosť stala, parkoval čierny mercedes. Na základe registračnej značky policajti zistili, že ide o mercedes z požičovne na Slovensku a kto si vozidlo požičal. Útočníci odišli s vozidlom do Rumunska. Policajti je tam zadržali v penzióne na odľahlom mieste a odovzdali ich do Českej republiky. Teraz sú obvinení vo väzbe.