Motívom januárovej vraždy manželov na Písecku bola podľa kriminalistov lúpež. Z vraždy sú obvinení muž a žena zo Slovenska, ktorí sú vo väzbe, hrozí im až výnimočný trest. Policajti zatiaľ neuviedli, čo presne obvinení z mobilného domu, v ktorom zavraždenie žili, ukradli.

Podľa kriminalistov išlo o obzvlášť brutálnu vraždu. Útočníci manželov dobodali nožmi viac ako 20 ranami. Obžalovaní, ktorých zadržali policajti v Rumunsku a vydali ich do Českej republiky, zatiaľ nevypovedali.

 Obvinených vrahov  odhalila kamera 

Vražda sa stala medzi 6. a 7. januárom. Policajtom s jej objasnením výrazne pomohol svedok. „Okolo miesta prechádzal muž, ktorý mal vo vozidle palubnú kameru. A z jej záznamu sme zistili, že pri objekte, kde sa vražda stala, stojí čierny mercedes,“ povedala dnes na tlačovej konferencii k prípadu vyšetrovateľka Renáta Miková.

Na základe registračnej značky policajti zistili, že ide o mercedes z požičovne na Slovensku a kto si vozidlo požičal. Tridsaťtriročný Slovák a jeho o päť rokov mladšia krajanka odišli mercedesom do Rumunska. Policajti je tam zadržali v penzióne na odľahlom mieste. „Nachádzal sa v blízkosti moldavských hraníc a páchatelia zrejme chceli utiecť do tejto krajiny,“ povedal vedúci oddelenia všeobecnej kriminality juhočeskej polície Oto Šojsl.

Vrahov manželov, o ktorých vražde sme informovali, chytili za hranicami

Z vyšetrovania vyplýva, že obvinená poznala zavraždených. Nie je zatiaľ jasné, prečo Slováci išli do mobilného domu lúpiť v momente, kedy v ňom zrovna manželia boli. „Spôsob vraždy ma zaskočil svojou brutalitou,“ uviedla Miková. Dodala, že polícia dospela k záveru, že vraždili obidvaja obvinení.