Perfektné manžel, skvelý policajt, ​​ale aj brutálny vrah praktizujúci satanizmus. „Nie som medvedík Pú, ale tiež nie som netvor,“ obhajoval sa na súde muž, ktorý v Rusku od roku 1998 znásilňoval, vraždil a svoje obete rozrezával.

Jevgenij Chuplinsky (53) svoje obete znásilnil, uškrtil a rozrezal. Časti tiel pochovával po celom Rusku, najčastejšie však pri sibírskeho mesta Novosibirsk. Aby zmiatol vyšetrovateľov, do tela obetí vyrezával satanistické značky. Mnoho častí tiel pohádzal na viditeľných miestach, ako boli cesty a skládky.

„Spriatelil sa so ženami, požiadal ich, aby s ním strávili čas, odviezol ich na vzdialené miesta a zabil ich,“ povedal prokurátor. Mnoho obetí takisto okrádal o cennosti.

 Manželka o ničom  nevedela 

Manželka Viera je obľúbená zubárka. O dvojakom živote svojho manžela, ktorý mnoho rokov pracoval ako policajt, ​​netušila. Po odhalení ruského rozparovača sa jej aj celej rodine zrútil svet.

K jeho dolapeniu pomohla až moderná doba. V čase, keď policajti začali odoberať DNA, bola totiž zhoda len veľmi malá. Moderné prístroje však dokázali určiť presnejšie zhodu. Stopa viedla práve k Chuplinskému, ktorého pred mesiacom zadržali.

Chlupinsky sa po dolapení priznal, avšak pri vyšetrovaní otočil. „Spával som s prostitútkami, moje spermie mohlo byť v mŕtvej žene,“ povedal Jevgenij. Toto tvrdenie však neprešiel.

 Trest padne  už čoskoro 

Trest by mal padnúť ešte tento mesiac. Koľko má vrah obetí na svojom konte naozaj, je stále predmetom vyšetrovania. Oficiálne je súdený za devätnásť vrážd. V skutočnosti ich však môže byť oveľa viac. Ruský štátny zástupca požiadal o doživotie v trestaneckej kolónii.