Pred tromi rokmi konvertoval na islam a prevzal i nové meno Abdul Rahman. Slováka, ktorý pôsobil prevažne v Prahe a chodil hlavne do pražských mešít, policajti zatkli vlani v novembri. Pri domovej prehliadke u neho našli chemikálie a návody, ako zostrojiť bombu.

Muž prijal islam v roku 2015. Podľa Mladej fronty DNES, ktorá o prípade informuje ako prvá, chodil poobliekaný ako vojak a zdravil sa zdvihnutým pravým ukazovákom, čo je symbol oddanosti bojovníkov Islamského štátu.

 Doma mal chemikálie na výrobu  bomby 

Polícia u mladíka pri domovej prehliadke našla chemikálie, manuály na výrobu bomby a návody, ako ju pripevniť na telo a na automobil. Jeho vysvetlenie, že išlo o materiál na výrobu zábavnej pyrotechniky k oslave Nového roka, považujú policajti za chatrné, pretože moslimovia Nový rok neoslavuje.

Za svojho šejka, teda vzor v praktizovaní moslimskej viery, označil stíhaný mladík bývalého pražského imáma, ktorého polícia už skôr obvinila z podpory terorizmu, píše MfD. Bývalý imám je stíhaný na úteku za pomoc svojmu bratovi a švagrinej, ktorí sa podľa polície zúčastnili v Sýrii bojov v sesterskej teroristickej organizácii al-Kájdy.

Čech v Británii zatkla protiteroristická jednotka, vyrobil si bombu a varič drog!

Policajti mladíka zatkli vlani 16. novembra a Obvodný súd pre Prahu 5 ho poslal do väzby, napísala MfD. Sťažnosť proti stíhanie zamietol pražský mestský súd aj Ústavný súd, ktorý konštatoval, že proti obvinenému svedčí dosť dôkazov.

Terorista vo Francúzsku bol zastrelený. Zabil človeka kvôli autu, potom dvoch v obchode