Študentka záhadne zmizla po večierku pred 25 rokmi. Hlavného podozrivého teraz po rokoch zadržali policajti

476

Americká polícia v utorok zatkla dvoch mužov – syna a otca – kvôli štvrť storočia starému zmiznutiu študentky Kristin Smartovej, informovali agentúry Reuters a AP. Vtedy devätnásťročná Smartová bola naposledy videná v máji 1996 v kalifornskom meste San Luis Obispo, keď sa vracala na univerzitný internát z večierku.

Jej niekdajší spolužiak, dnes štyridsaťštyriročný Paul Flores, bol posledný človek, s ktorým Smartová pred 25 rokmi v kampuse Kalifornskej štátnej polytechnickej univerzity videli. V prípade jej zmiznutia ho polícia dlho podozrievala, až dnes ho na základe obvinenia z vraždy zatkla, uviedla agentúra Reuters. Vo väzbe skončil aj jeho otec, teraz osemdesiatročný Ruben Flores, ktorého polícia obvinila zo spoluviny.

Polícia zatiaľ detaily k posunu v prípadu neposkytla. Ian Parkinson, šerif okresu San Luis Obispo, podľa agentúry AP uviedol, že pozostatky Smartovej polícia doteraz neobjavila. „Budeme pokračovať v snahe nájsť jej pozostatky bez ohľadu na kroky súdu,“ uviedol na tlačovej konferencii Parkinson.

Zmiznutie Tary Calico zostáva nevyriešené

Šerif označil Paula Floresa za „hlavného podozrivého“ zhruba pred mesiacom a vyšetrovatelia potom prehľadali dom a pozemok jeho otca s pomocou georadaru a psov cvičených na vyhľadávanie ľudských pozostatkov. Dom polícia prehľadala mnohokrát, podotkla AP s tým, že v minulosti policajti prehľadávali kvôli zmiznutie Smartovej aj rad ďalších miest.

Pekelná jama ešte nevyriešeného prípadu

Flores v posledných rokoch využíva svoje právo neodpovedať na otázky polície. Nedlho po zmiznutí Smartovej vyšetrovateľom povedal, že s ňou z večierku odišiel krátko pred druhou hodinou rannou 25. mája 1996, ale rozdelili sa neďaleko od jej koľaje.