Sexuálni turisti, dávajte si pozor! Ohrozuje je vás nová forma kvapavky, ktorá je doteraz neliečiteľná. Traja ľudia sa nakazili v juhovýchodnej Ázii a doteraz trpia symptómami, ktoré sú podobné ako u klasickej kvapavky, lenže oveľa silnejšie, nepríjemnejšie a bolestivejšie.

Dvaja Austrálčania a jeden Brit boli nakazení superkvapavkou, keď mali v juhovýchodnej Ázii nechránený sex. A doplatili na to vlastným zdravím. Prípad muža zo spojeného kráľovstva vyšiel najavo, keď ho zverejnila zdravotná organizácia Public Health England. Chudák jeho partnerka. Dotyčný je totiž zadaný!

Už skôr vyšlo najavo, že dvaja Austrálčania chytili rovnakú nevyliečiteľnou formu kvapavky. Obaja sa nakazili taktiež v juhovýchodnej Ázii. Spoločne s HPV a chlamýdiami patrí kvapavka k najrozšírenejším pohlavne prenosným chorobám. Ak sa včas lieči, následky nie sú trvalé. Ak nie, môže viesť aj k neplodnosti alebo impotencii.

Odborníci preto varovne zdvíhajú prst. „Tieto prípady sú výzvou pre odborníkov v oblasti zdravotníctva. Sú výzvou pre profesionálov. Urgujeme verejnosť, aby kvôli kvapavke používala kondómy, či už s novými alebo stálymi partnermi,“ vyhlásila podľa Daily Mirroru doktorka Gwenda Hughes.