Polícia od utorkového rána vykonáva masívne záťah proti organizovanému zločinu na území celej Belgicka, cielia predovšetkým na pašerákov drog. Podľa informácií televízie RTBF je do akcie nasadených asi 1 500 policajtov, ktorí vykonajú okolo 200 domových prehliadok. Ide o najväčšiu akciu svojho druhu v histórii krajiny.

Zatkli manželku narkobaróna „Krpca“! Namočená je do obchodu s drogami

Prvé zásahy začali v utorok okolo 05:00, väčšinou v okolí Antverp. Do tamojšieho prístavu každodenne priplávajú tisíce nákladných kontajnerov a prístav je tak jedným z hlavných miest, kadiaľ sa dostáva do Európy kokaín, uvádza agentúra AP. Obchod s drogami tam viedol v poslednej dobe k nárastu násilností.

Utorkové zásah vychádza z dvaapolročného  policajného vyšetrovania a riadi ho policajné riaditeľstvo v Antverpách a Bruseli. Cieľom sú najmä pašeráci drog, ale aj ďalšie osoby, ktoré napomáhali ich činnosti, napríklad praním špinavých peňazí.

Colníci rozbili drogový gang, ktorý zásoboval celú Vyšehradskú štvorku

Podľa informácií RTBF už polícia zadržala viacero podozrivých. Prokuratúra zatiaľ nemieni uverejňovať ďalšie informácie, na stredajšie ráno však naplánovala tlačovú konferenciu v Bruseli.