Colníci rozbili drogový gang, ktorý zásoboval celú Vyšehradskú štvorku

821

Zabavili drogy, peniaze a luxusné auto. Veľký úspech si pripísali colníci brnenského protidrogového oddelenia. Rozbili drogový gang a zadržali pri tom šesť ľudí.

Akcia s krycím názvom ROVER bola zameraná proti organizovanej zločineckej skupine, ktorá pôsobila nielen na území Slovenskej republiky, ale aj v Poľsku, Česku a v Maďarsku.

Už 11-ročné deti berú drogy, Rusku sa v boji s drogami nedarí

„Hlavným organizátorom bola osoba českej národnosti, ktorá obstarávala sušené konope (marihuanu) a metamfetamín (pervitín) a drogami ďalej zásobovala spolupáchateľov z uvedených krajín. Colníci vykonali tri domové prehliadky a dve prehliadky iných priestorov,“ uviedla hovorkyňa Generálneho riaditeľstva ciel Hana Prudičová.

Colníci zaistili 15 kíl sušeného konope, 400 gramov pervitínu, 140 tisíc v českých korunách, 5.100 euro a ako výnos z trestnej činnosti luxusný automobil Dodge Hellcat za zhruba 90tisíc eur.

Whitney Houston si vždy priala drogy, aj k narodeninám

„Do akcie bolo zapojených štyridsať colníkov, zásahová jednotka colnej správy a príslušníci Národnej protidrogovej centrály Polície ČR, expozitúra Brno,“ spresnila hovorkyňa Generálneho riaditeľstva ciel.

Česi odhalili 60členný gang pašerákov heroínu a kokaínu do Austrálie