Alenu Zsuzsovú dostala 21 rokov za sprostredkovanie vraždy 

789

Dvadsaťjedenročný trest vymeral Špecializovaný trestný súd Alene Zsuzsovej. Súd ju uznal vinnou zo sprostredkovania vraždy politika László Basternáka (†54). Exprimátor Hurbanova bol v roku 2010 zastrelený dvoma ranami z brokovnice pred svojím domom.

V roku 2010 bol pred svojím domom zastrelený vtedajší primátor mesta Hurbanovo László Basternák. Päťdesiatštyriročný politik bol usmrtený dvoma ranami z brokovnice. Nešlo o prvý pokus, Basternáka sa mali pokúsiť predtým zabiť až dvakrát.

Poslanec mal odmietnuť policajnú ochranu, čo ho nakoniec stálo život. „Keď mu bolo vysvetlené fungovanie ochrany a s tým spojené obmedzenia, tak ju odmietol,“ uviedol vtedajší minister vnútra Daniel Lipšic. „Bola som doma aj s dvoma malými deťmi, keď som počula niekoľko silných výstrelov. Bála som sa ísť pozrieť von. Syn mi v čase streľby povedal, že počul niečo spadnúť na dlažbu. Bol to projektil, ktorý nám prerazil okno,“ uviedla vtedy susedka, ktorá bývala naproti Basternákovým.

V piatok Špecializovaný trestný súd vymeral tresty pre obžalovaných v prípade vraždy Basternáka. Objednávateľom vraždy bol Roman O., ktorého súd poslal do väzenia na dvadsaťjeden rokov. Rovnaký rozsudok si vypočula aj Alena Zsuzsová za sprostredkovanie vraždy. Rozsudok je neprávoplatný.

Šokujúce rozsudok v prípade vraždy Kuciaka! Marian Kočner a Alena Zsuzsová sú NEVINNÍ!

Alena Zsuzsová mala tiež pripravovať vraždu nového generálneho prokurátora Maroša Žilinku, prokurátora Generálnej prokuratúry SR Petra Šufliarského a advokáta Daniela Lipšica. Jej meno sa tiež objavilo v súvislosti s vraždou investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice. Súd ju v tejto kauze oslobodil, avšak prípadom sa ešte bude zaoberať Najvyšší súd.

Zadržali šéfa Penty Jaroslava Haščáka, dôvodom je Gorila.

Na súde padol ešte ďalší trest. Dvadsaťpäťročný trest dostal Vladimír M. Rovnaký počet rokov si už odpykáva strelec Štefan K. Všetci traja vinu odmietli.