Pedofilný lekár dostal 15 rokov za zneužívanie detí! Celkom mal mať vyše 300 obetí!

Pedantný pedofil si všetko zapisoval

915

Francúzsky súd vo štvrtok poslal na pätnásť rokov do väzenia bývalého chirurga Joela Le Scouarneca za znásilnenie a sexuálne zneužitie štyroch maloletých dievčat. Informovali o tom agentúry. Proces sa kvôli ochrane súkromia obetí konal za zatvorenými dverami. Sedemdesiatročný lekár navyše čelí obvineniu, že zneužil či znásilnil vyše 300 ďalších ľudí. Môže tak ísť o najväčšiu pedofilnú kauzu vo Francúzsku.

Štvrtkový verdikt súdu v západofrancúzskom meste Saintes sa týka štyroch prípadov – dvoch Le Scouarnecových neterí, dcéry susedov a pacientky v zdravotníckom zariadení, kde pracoval. Tá mala v čase stretnutia s lekárom v roku 1993 ešte len štyri roky. Maloleté boli v čase zneužitia i ďalšie dievčatá.

Pedofil držal v kobke sedemročného chlapca ako sexuálneho otroka!

Lekár Le Scouarnec pôsobil v nemocniciach v Bretónsku, v Touraine a následne v departemente Charente-Maritime. Vo väzbe skončil tento otec troch detí v máji 2017 po tom, čo šesťročná dcéra jeho susedov svojim rodičom povedala, že sa jej lekár dotýkal.

Le Scouarnec pri vynášaní verdiktu neprejavil žiadne emócie, opísala agentúra AFP. Podľa AP počas procesu priznal, že znásilnil svoje netere.

Urobila z manžela pedofila! Súd ju odmenil 3,5 rokmi väzenia

Ďalšie proces ho čaká, hoci francúzska jurisdikcia zatiaľ nestanovila jeho začiatok. V októbri ho totiž polícia obvinila zo znásilnenia alebo sexuálneho zneužívania ďalších 312 ľudí v rokoch 1986 až 2014 – väčšinou detí, ktorým podľa prokuratúry bolo v tej dobe v priemere 11 rokov. Boli medzi nimi dievčatá i chlapci. Mnohé z nich nemala o zneužití potuchy, kým ich nekontaktovala polícia, lebo sa toho lekár dopúšťal, keď v nemocnici spali.

Časť obetí policajti vypátrali vďaka tajnému zápisníku, ktorý si Le Scouarnec viedol a v ktorom detailne popisoval sexuálne násilie na deťoch. Chirurgova obhajoba však tvrdí, že ide len o „fantáziu“. Okrem zápisníku sa pri domovej prehliadke pred tromi rokmi u lekára našlo tiež zhruba 300 tisíc obrázkov s detskou pornografiou, pod podlahou ukryté bábiky a rôzne parochne. Jedna z bábik mala reťaz na nohách.

Pedofila pred basou zachránila obezita! Obete chcú vziať spravodlivosť do vlastných rúk!

Francúzska polícia vyšetruje tiež to, kto o Le Scouarnecových činoch vedel. Podľa doterajšieho vyšetrovania jeho rodina, predovšetkým manželka a sestra, vedela o jeho sklonoch od 90. rokov minulého storočia. Lekárovej sestre sa totiž zverili jej dve dcéry, rodina ale všetko udržala v tajnosti.