Beštia v ľudskej koži! Kobylu vo výbehu polial žieravinou, zviera má hlboké rany

1379

Zo škaredého zranenia žieravinou sa lieči kobyla, na ktorú niekto zaútočil vo voľnom výbehu pri rybníku Dehtář na Českobudějovicko. Páchateľ koňovi polial krk žieravinou a spôsobil tak otvorenú hlbokú ranu. Majiteľka zvieraťa útok nechápe.

Polícia prijala oznámenie minulý týždeň. „Neznámy páchateľ polial neurčenou žieravinou krk osemnásťročnej kobyle českého teplokrvníka. Tá sa pohybovala spoločne s ďalšími koňmi vo voľnom výbehu pri rybníku Dehtář,“ uviedol policajný hovorca Jiří Matzner.

 

M. POLIAČIK: Zvýšenie trestov za týranie prispeje k zlepšeniu ochrany zvierat

Majitelia si poranenia všimli minulý štvrtok pri kŕmení. Keď ku koňovi prišli, okamžite ich zarazila škaredá rana s dĺžkou pätnásť centimetrov a šírkou osem centimetrov. Zranenie bolo hlboké a siahalo do živého tkanivá.

Privolaný veterinár potom zistil, že kobylu niekto polial žieravinou. „Ide o výnimočný prípad. Väčšinou dôjde k podobnému poraneniu omylom, takýto útok osobne nepamätám,“ oznámil Matzner.

Neskutočný prípad týrania zvieraťa. Muž uviazal svojho psa za auto a rozbehol sa

 Majiteľka sa bojí koňa do ohrady  vracať 

„Nevieme, ako dlho bude hojenie trvať. Prišiel k nám veterinár, ktorý určil liečbu a teraz musíme čakať. Je možné, že bude ešte nejaká kože odpadávať,“ uviedla majiteľka zvieraťa Marie Ostrá, ktorá má neďaleko rybníka okrem koní aj apartmány.

Brutálna vražda v žrebčinci a zohavenie kobyly.

„Toto sa nám stalo prvýkrát. Vôbec to nechápeme. Nikomu sme nič neurobili. Je však jasné, že to nemôžeme takto nechať, takže sme to ihneď nahlásili polícii,“ oznámila Ostrá, ktorej dcéra na koni jazdí.

„Máme dva výbehy. Jeden je priamo pri ceste a chodí tam veľa ľudí, druhý je pod statkom. Tam hore sa teraz bojíme kone púšťať,“ dodala majiteľka zvieraťa.

Incident teraz riešia policajti a kriminalisti z Českých Budějovíc. Tí žiadajú o pomoc verejnosť.

Chovateľ zlomil nohy levíčaťu, aby nemohlo utiecť pri fotení s turistami

„Kobylu musel niekto poraniť minulý či predminulý týždeň v ohrade. Ktokoľvek by mal k prípadu nejaké informácie, alebo si v okolí ohrady všimol podozrivých osôb, nech kontaktuje policajtov na linke 158. Páchateľ sa tiež môže, pochváliť ‘na sociálnych sieťach. Prípad je vyšetrovaný ako trestný čin týrania zvierat,“ zhrnul Matzner. Dotknutému hrozí odňatie slobody bohužiaľ iba na jeden rok až päť rokov.